Kňaz nastúpil na tunajšiu faru pred vyše dvomi rokmi. Onedlho mu malo do oka padnúť dievčatko, ktoré pravidelne chodilo do kostola čítať Sväté písmo.

Vtedy malo iba 11 rokov. Údajne ho volával do sakristie, ale aj priamo na faru. Muž v pokročilom veku a ešte dieťa sa mali viackrát bozkávať, dotýkať a ohmatávať. Školáčku mal kňaz chytať za zadok aj prsia.

Vyrieši to biskup

Kňaz stále pôsobí v obci, aj včera sme ho našli na fare. „Nebudem sa k tej záležitosti vyjadrovať,“ povedal medzi dverami už tri týždne obvinený farár. Na policajné obvinenie sme sa spýtali aj jeho nadriadených z nitrianskeho biskupstva.

„Zatiaľ k tomu nemáme bližšie informácie. Zaujímať sa o túto záležitosť bude pán biskup a určite to bude riešiť,“ ozrejmil hovorca biskupstva Miroslav Lyko.

Dedina je v šoku

Dievča, ktoré mal farár zneužívať, má dnes už 13 rokov. Obeťou zvrátených chúťok duchovného sa malo stať naposledy minulý rok. Aféra šokovala predovšetkým školáčkinu rodinu. O tom, čo prežívajú, ani nedokážu hovoriť. Viacerí dedinčania len nechápavo krútia hlavami.

„Neveríme tomu. To nie je možné! Taký dobrý farár to je. Veľmi sme s ním spokojní,“ presvedčivo tvrdili aj v utorok. „Ja by som za neho dala ruku do ohňa. Niekto to naňho vymyslel,“ povedala ďalšia veriaca.

Zaľúbené esemesky

Lenže podľa našich informácií vyšetrovatelia majú jasné dôkazy, vďaka ktorým kňaza nekompromisne obvinili zo sexuálneho zneužívania. Dievčine mal kňaz volávať na mobil a písať jej esemesky. V nich jej vyznával lásku a tvrdil „ľúbim ťa“. K dievčatku mal vraj silnú citovú náklonnosť.

„Pri preukázaní viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ povedala policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.