V jeden deň i hodinu

Mimoriadne ťažká bude sobota 8. 10. pre najbližších ďalších dvoch obetí tragickej nehody na Zochovej: Broni Božoňovej († 21) a Marka Vojtaššáka (†20). Posledné rozlúčky dvoch mladých ľudí, ktorí v súkromí tvorili pár sa uskutočnia v rovnakom čase rozdielne budú len miesta. Rozlúčka s Broňou bude o 13.00 hod v Poprade - Veľkej a s Markom v rovnakú hodinu v rodnom Ždiari. Keďže zaľúbencom nebolo dopriate splniť si sen o spoločnom živote, pozostalí im to umožnia aspoň takýmto spôsobom.

Zvláštne parte

O ich láske svedčí aj rovnaké parte s odkazom obidvoch rodín. "SPOLU boli, SPOLU tam stáli, SPOLU tam aj zomreli a SPOLU navždy budú." Dvojica sa jednotlivo cez dojemné slová epitafu akoby prihovárala najdrahším. "Lúčim sa s vami, drahí moji milí, ruku vám už nepodám. Dotĺklo srdce, odišli mi sily, lúčim sa s každým, kto ma mal rád."

Opitý papaláš za volantom

V nedeľu 2. 10. o  22.24 hod. 60-ročný muž viedol vozidlo Škoda SuperB v smere na Most SNP. V stave vylučujúcom riadenie vozidla neprispôsobil jazdu svojim schopnostiam a zišiel z vozovky na zastávku MHD Zochova, kde sa v tom čase nachádzalo viacero osôb. "Vo vysokej rýchlosti došlo k zrážke auta s čakajúcimi ľuďmi na zastávke. Na mieste zahynuli štyri osoby, tri boli v kritickom stave prevezené do nemocníc, ďalšie tri utrpeli zranenia vyžadujúce si ošetrenie v nemocniciach," informoval krátko po nehode bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.  Vodičovi Dušanovi Dědečkovi bola pri dychovej skúške nameraná hodnota  1,69 promile alkoholu v krvi. Zo strany vyšetrovateľa PZ bolo začaté trestné stíhanie. Momentálne je vinník na slobode.

Viac foto nájdete TU >>>

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom

Anketa
Plánujete sa zúčastniť niektorého z pohrebov?

Prečítajte si tiež: