Mladá Spišiačka cestou na internát utrpela vinou opitého vodiča Dušana Dědečka ťažké zranenia, na následky ktorých zomrela na mieste nešťastia.

Nenaplnený sen o práve

Tí, ktorí Natáliu poznali hovoria, že bola síce skromná a tichučká, ale veľmi nadaná a múdra. Túžila byť právničkou, aj preto po maturite na Súkromnom gymnáziu Life Academy Poprad. sa rozhodla pokračovať na Právnickej fakulte UK v Bratislave. Nikto vtedy netušil, že štúdium ani nestihne začať... Nerozhodla však o tom sama, ale niekto veľmi nezodpovedný.

Viac foto nájdete TU >>>

Boj prehrala

Šok, aký zažili rodičia, starkí a brat Dávid potom, keď sa k nim do Spišskej Novej Vsi, kde žijú, dostala správa, že ich milovaná Natália prišla o svoj mladý život vinou opitého vodiča, si vie predstaviť len ten, kto niečo podobné zažil. 

Pobúrený otec

Ako keby toto nestačilo prišla ďalšia obrovská rana. V predvečer pohrebu a zároveň v deň, kedy by ich dcéra bola oslavovala svoje meniny, sa objavila informácia o tom, že sudca prepustil Dušana Dědečka na slobodu. Nešťastný otec Pavol napísal k tomu na sociálnej sieti veľmi ostrý status.

"Som otec mŕtvej Natálky. Okrem nej zomreli ďalšie štyri deti a mnohí sa zranili. Má ten sudca nejaké svedomie? Za takúto spravodlivosť sme bojovali? Keď sa to dozvedela manželka, mamka Natálie, odpadla a nemohli sme ju prebrať. Vo ľtvrtok mála by dcéra meniny a tento darček dostala k ním od sudcu. Nech sa príde pozrieť manželke do očí (všetkým matkám zavraždených detí) a nech im povie, že ten vrah je ctihodný občan Bratislavy.  A vraj "náš človek" už neexistuje!"

Obavy z rozlúčky

Jedna z bývalých spolužiačok pre denník Plus JEDEN DEŇ povedala:"Prídem Naty odprevadiť na poslednej ceste, ale veľmi sa bojím. Bude to náročné na psychiku. Odkedy som sa dozvedela, že zomrela, je mi veľmi ťažko a neviem prestať plakať..." smúti Michaela.

Šľachetný čin bývalých spolužiakov

Na pietnom mieste vo vestibule školy horí pri maturitnej fotografii Natálie sviečka a všetci, ktorí ju poznali a mali radi si prichádzajú tam spomínať. Študenti v snahe pomôcť rodine zvládnuť náročnú situáciu vyhlásili finančnú zbierku.

Finančná zbierka

Milí rodičia, učitelia, spolužiaci, strašná správa o tom, že zbytočne vyhaslo 5 mladých životov, zarmútila celé Slovensko. Nás, študentov Life Academy o to viac, keď sme sa dozvedeli, že jednou z obetí Natáliou Hamrákovou sme sa v máji lúčili ako s vtedajšou maturantkou našej školy. Ako členovia študentského parlamentu sme sa rozhodli pomôcť v týchto ťažkých chvíľach a usporiadať finančnú zbierku, z ktorej celý výťažok pôjde rodine Natálie. Vopred všetkým za akúkoľvek sumu zo srdca ďakujeme, veríme, že v Life Academy sa opäť dobro bude násobiť.

O neobyčajnom pohrebe zaľúbencov Broni a Marka čítajte na ďalšej strane >>>