Učiteľ, ktorý na gymnáziu vyučoval informatiku, podal v škole výpoveď. Urobil tak po tom, ako sa video spomínaným obsahom začalo šíriť medzi mladými v meste. 

Celá nahrávka vznikla po tom, ako sa dve deviatačky prihlásili v apríli na sociálnu sieť ome.tv a čakali, s kým ich spojí náhodný algoritmus. Zhoda náhod chcela, že sa v tom istom čase prihlásil aj učiteľ z toho istého mesta. Dievčatá ho nepoznali, predstavil sa im ako Rado. "Vôbec nevedeli, na koho sa napojili! Až potom to poslala nejakému kamošovi na gymku a on spoznal svojho učiteľa,"opisuje náš zdroj. 

Ani muž sa vraj nezaujímal, koľko majú dievčatá rokov a priamo ich požiadal, aby mu dávali pokyny, čo majú robiť a začal sa uspokojovať a napísal im, aby si ho nakrúcali a video mu potom ukázali. "Super drepuješ. Ešte spredu, áno, ešte jeden drep," dávali mu pokyny. "No a teraz si kľakneš pred nás a budeš sa hanbiť? Či čo, ty k...t!," vraveli mu. "Ja sa urobím, hej?," kontroval im a jedno z dievčat mu odpovedá: "Hej, urob sa!"

Dievčatá teraz tvrdia, že zakaždým, keď ich algoritmus náhodne spojil s učiteľom, bol nahý. To, že ide o pedagóga sa vraj dozvedela jedna z nich náhodou. Video vraj poslala kamarátovi a netuší, kto ho zverejnil. 

Riaditeľka školy Zuzana Dragulová uviedla, že po prevalení kauzy požiadal učiteľ sám o rozviazanie pracovného pomeru. Zhodnotila ho ako precízneho zamestnanca, s ktorými doteraz nemali problémy. „Prečo dve dievčatá trávia čas na internetovej stránke s nevhodným obsahom? Vedeli o tom ich rodičia? Deťom budeme musieť vysvetliť, že sociálne siete tu nie sú na to, aby si nahrávali takéto videá a pre vlastnú zábavu ich potom rozposielali ďalej,“uviedla. 

Matka jedného z dievčat sa svojej dcéry zastáva a pre dennikn.sk uviedla, že sa jej nepáči, že riaditeľka gymnázia viní zo vzniknutej situácie jej dcéru, ktorá sa prihlásila do aplikácie s nevhodným obsahom. 

Je však potrebné skonštatovať, že na sociálnej sieti ome.tv je v uvedené, že rodičia by mali sledovať, čo ich deti na stránke robia a pre deti je červeným zvýraznené, že sa majú pýtať rodičov, ak budú akékoľvek informácie o sebe posielať druhým. "Tvrdenie, že táto televízia nemá nevhodný obsah, je zavádzajúce. Lebo ide o online telku, ostatní prihlásení nevidia, aký obsah si medzi sebou zdieľajú iní spárovaní četujúci, keď každé spojenie má zvlášť kódovanie,"povedal nám muž, ktorý stránku používa. Podľa neho je nebezpečná pre deti. Rovnako tak ju hodnotí aj česká stránka e-bezpeci.cz, ktorú spravuje Univerzita Palackého v Olomouci. 

Učiteľ sa stiahol do ústrania, odmieta komunikovať, zo svojho účtu na sociálnej siete vymazal všetky informácie aj svoje fotky. 

"Polícia prípad preveruje a v zákonnej lehote bude vo veci rozhodnuté, zatiaľ nebolo vznesené žiadne obvinenie,"uviedla prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová. 

 

Pravidlá používania stránky Omegle a ome.tv

Omegle a ome.tv sú stránky, kde sa môžete cez video rozprávať s cudzími ľuďmi. Na stránke omegle.com je jasné upozornenie, že četovať môžu len osoby staršie ako 18 rokov. Na ome.tv už podobné upozornenie chýba. V pravidlách je však jasne uvedený zákaz sexuálneho alebo vulgárneho obsahu a zároveň požadovať alebo nútiť niekoho k virtuálnemu sexu a podobne. Ak si užívateľ chce stiahnuť aplikáciu, odporúčaný vek je 17 rokov. Pravidiel je mnoho, otázka je ako sa dá skontrolovať, či ich používateľ aj dodržiava.