Bučková bola na čele obce štyri volebné obdobia, dovedna 16 rokov. Jej nástupca Martin Meričko (29) však našiel v obecnej pokladnici iba pár centov a obec obháňali viacerí exekútori. Keď dal skontrolovať účtovníctvo, zostal v šoku. Obci chýbali státisíce. Je to o to šokujúcejšie, že ročný rozpočet tejto dedinskej samosprávy je 200-tisíc eur. "Za päť rokov sme časť dlhu splatili. Bolo to však na úkor rozvoja dediny,"uviedol Meričko s tým, že stále im chodia nejaké výzvy na zaplatenie penále či pokuty. "Znalec skonštatoval, že peniaze prevádzala na svoje súkromné účty a jej príbuzných,” dodal  starosta.

Lenže počas prípravného konania boli porušené práva obvinenej, lebo jej obhajca pridelený a platený štátom posielal za seba na jej výsluchy iných kolegov a ani jeden nemal súhlas na jej zastupovanie. Preto súd vec vrátil policajtom a tí musia všetky výsluchy zopakovať.

Bučková sa k prípadu dlhodobo odmieta vyjadriť. Za tento skutok jej hrozí 15 rokov za mrežami.  Polícia ju viní aj z toho, že  nevrátila služobný tablet a telefón. Nedávno ju súd právoplatne odsúdil za neplatenie dane a poistného vo výške 26 tisíc eur.