Dvaja občania Bulharska Eleonora K. (34) a Iliyan E. (37) prevážali vo vozidle Peugeot Boxer občanov Sýrie, dve ženy a muža vo veku 31, 34 a 38 rokov. Migrantov naložili v Bulharsku do zadnej časti vozidla, kde ich prikryli prázdnymi kartónovými krabicami, informovala polícia na Facebooku

"Cieľom ich cesty malo byť Nemecko. Napokon sa ich cesta skončila 27. júna o 9:55 na hraničnom priechode Čunovo - Rajka počas kontroly Colným úradom. Cudzinci povedali, že za odvoz zaplatili 18 500 eur,"píše polícia s tým, že prípad prevzal vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ a páchateľom zločinu vzniesol obvinenie za prevádzačstvo začo im hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov.

V súčasnosti prebiehajú procesné úkony a následne bude vyšetrovateľom predložený prokurátorovi návrh na vzatie obvinených do väzby. Kým sa rozhodne, čo bude ďalej s cudzincami, presnejšie či budú vrátení do Maďarska alebo požiadajú o azyl, zostanú zatiaľ na útvare policajného zaistenia pre cudzincov.