Mladý muž sa volá Šimon (27) a prosí o zdieľanie  príspevku o nehode, ktorej bol účastníkom ostatnú nedeľu v Chorvátsku.

"List" z nemocničného lôžka

"Som po operácii a s veľkou vďakou Bohu aj stabilizovaný," vysvetľuje v úvode. Dodáva, že počas uplynulých dvanastich rokov najazdil mnoho kilometrov na motorke, keďže oficiálne vyrazil na cesty už ako pätnásťročný. "Zažil som už rôzne situácie - smrť, samozrejme aj nejaké frajeriny, ktoré mohli skončiť hocijako, ale aby sadol niekto za volant auta nadrogovaný a ožratý s 1,5 promile alkoholu v krvi...?! "

V nesprávny čas...

Podľa jeho slov tento "vodič" neubrzdil svoje auto pred kolónou v ktorej bol aj on s kamarátom. "Napálil to rovno do nás, keďže sme stáli poslední. Vedel  by som danej osobe dolámať za to všetky kosti!" 

Vodiči pozor!

Šimon sa následne pýta, prečo je alkoholu za volantom stále viac a viac? "Rozsiahlejšie kontroly, prísnejšie tresty a prípadov stále pribúda?! Ako je to možné? Asi by som tieto riadky ani nepísal, ale momentálne ležím v chorvatskom Zadare v nemocnici a som po operácii," uvádza smutné fakty. Poznamenáva, že už tu s kamarátom ani nemuseli byť, ale našťastie je to ináč. Apeluje na všetkých vodičov. "Nesadajte ožratí za volant!!! Všetko je v danom momente frajerina, ale stačí moment, a následky môžu byť fatálne!"

Obrovská vďaka

V závere sa poďakoval slovenským policajtom, ktorí dohliadajú na bezpečnosť slovenských dovolenkárov v Chorvátsku. "Boli veľmi ochotní a pomohli nám vyriešiť všetko potrebné," zneli slová vďaky našim mužom zákona.