Nishit pred pár rokmi získal slovenské občianstvo, oženil sa so Slovenkou Luciou a u nás pracoval ako projektový manažér v nadnárodnej IT spoločnosti. Krvavá dráma poriadne zaskočila Nishitových kolegov. Tvrdia, že sa nikdy agresívne neprejavoval. Viac však nikto nechcel povedať.

„O situácii sme informovaní. Ak to bude potrebné, sme pripravení poskytnúť maximálnu súčinnosť orgánom, ktoré v prípade konajú,“ odpovedala stručne na naše otázky Zdenka Hrubešová, riaditeľka právneho oddelenia IT firmy pre región strednej Európy.

Spojili sme sa aj s Nishitovým nadriadeným, tím líderom Aaronom Rootom, ktorý pôsobí v sídle spoločnosti v Round Rock v americkom Texase. Aj on ostal v šoku, keď sme sa pýtali na krvavý skutok, z ktorého je jeho podriadený obvinený. Aaron, ktorý Nishita pozná dokonca osobne, vôbec netušil, čo sa stalo.

Nishitova manželka Lucia ho kontaktovala hneď po zatknutí. „Nič mi nepovedala, akurát ma požiadala o voľno pre svojho muža. Môj bože, je to tragédia,“ zmohol sa iba na pár slov. Keď sa dozvedel, že Nishitovi hrozí za vraždu minimálne 20 rokov, doslova onemel.

Prokurátor zase žiada k útekovej i pokračovaciu väzbu. „Je dôvod domnievať sa, že môže v tejto agresívnej činnosti pokračovať,“ vysvetlil. O osude Nishita rozhodne bratislavský krajský súd.

Okolnosti tragédie v centre Bratislavy

Na Hviezdoslavovom námestí v centre Bratislavy malo dôjsť v sobotu nadránom k hádke o taxík. Po nej Nishit podľa polície vytiahol nôž a Branislava († 37) štyrikrát bodol do krku. Ušiel, ale polícia ho veľmi rýchlo chytila pod Michalskou bránou, neďaleko miesta vraždy. Musela ho spacifikovať a spútať, pretože pri zatýkaní bol agresívny. Namerali mu 1,1 promile. Nishita obvinili z vraždy a hrozí mu 20 až 25-ročný trest.