Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ z Trenčína obvinil z obzvlášť závažného zločinu „nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držanie a obchodovanie s nimi“ 31-ročného Romana z okr. Partizánske.

Roman si v Českej republike v obci Mikulov zadovážil omamnú a psychotropnú látku- väčšie množstvo usušenej rastliny z rodu konope. Túto priviezol domov, kde ju prechovával. Policajti odboru kriminálnej polície z Partizánskeho po viacerých mesiacoch zhromažďovania operatívnych informácií na základe príkazu sudcu Okresného súdu v Partizánskom vykonali domovú prehliadku u podozrivého.

Roman mal dlhodobo vo väčšom rozsahu nakupovať a ďalej predávať väčšie množstvá marihuany. Zaistenú sušinu policajti následne zaslali na expertízne skúmanie do KEÚ. Podľa predbežných výsledkov z KEÚ zaistené množstvo - 1.102 gramov rastliny canabis zodpovedá hodnote najmenej 8.270 €.

Uvedené množstvo predstavuje 4.235 bežnej dávky drogy. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol obvinený umiestnený do policajnej cely. Vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby. "Sudca Okresného súdu v Partizánskom rozhodol o jeho väzobnom stíhaní. Romanovi hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov," informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová.