Cintorín Vrakuňa má za sebou veľmi smutný deň. Včera tu pochovali dve deti, obete tragického nešťastia. Najlepšie kamarátky Lindu a Lauru poznali všetci ako dve slniečka. O to ťažšie niesli najbližší pozostalí vypätú situáciu. Plač a vzlyky trúchliacich sa rozliehali po širokom okolí. Silné emócie premohli aj tých, ktorí dievčatá tak dobre nepoznali. „Veľmi som ju nepoznal, ale mám dcéru presne v jej veku, je to hrozné,“ povedal otec Lindinej spolužiačky.

FOTKY Z POHREBU NÁJDETE V GALÉRII

Prvá mala pohreb o pol 11. ráno Linda, ktorá sa narodila 4. januára 2008. „Bola naše slniečko, naša pýcha,“ smúti rodina. Mama Lindy Jana svoju dcéru nadovšetko milovala. Jej meno si dokonca dala vytetovať dozadu na krk, aby ju aspoň takto mala stále pri sebe. „Keď vošla do triedy, hneď bolo počuť jej prenikavý smiech. Rada sa smiala a rada sa zabávala. Vždy sa s kamarátmi ochotne rozdelila o sladkosti,“ spomenula v smútočnom príhovore riaditeľka školy, ktorú Linda navštevovala.

Hneď potom nasledoval pohreb Laury. „Mala veľmi dobré srdce, vždy každému pomáhala. Starala sa o svojich mladších súrodencov. Už keď bola malá, zbierala drobné, aby ich mohla dať tým, ktorí ich potrebovali viac,“ opísala Lauru jej rodina.

Mala veľký sen, ktorý sa jej už nikdy nesplní. „Chcela byť fotografka, mala veľmi rada módu, chcela študovať na vysokej škole,“ spomína rodina.

Rozlúčiť sa s obľúbenými dievčatami prišli všetci spolužiaci, ale aj deti z iných ročníkov a veľa kamarátov a známych. Zástupy ľudí zaplnili celý dom smútku a veľa ďalších sledovalo obrad zvonku.

Deti zvládali rozlúčku s kamarátkami veľmi ťažko. Okrem ich rodičov im pomáhali zmierniť žiaľ aj učitelia. Keď začala hrať smútočná pieseň, dvaja spolužiaci vybehli s plačom z domu smútku, kde sa im hneď venovala triedna učiteľka. „Ostane po nich prázdno v triede, no určite nie v našich srdciach,“ dodala riaditeľka so slzami v očiach.

Údajne Linda mala v ten osudný deň byť už dávno doma. „Vraj jej volala mama, že poď domov a ona že idem ešte s kamarátkou,“ povedal jeden zo smútiacich. Spomenul aj, že v tom čase neboli na mieste iba štyri dievčatá, ako sa najprv všetci domnievali, ale že ich tam v tom čase bolo až osem.

Prečítajte si tiež: