Rodičia Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej prehovorili pre Českú televíziu o tom, čo našli v dome, kde vrah popravil ich milované deti. Opísali, čo všetko tam videli a čo z toho vyvodzujú. Ich slová vyvolávajú zimomriavky.

Hovoria o hrôze, na ktorú nikdy nezabudnú! „Keď sme sa tam boli pozrieť, podľa polohy tela to skôr vyzeralo, že Martinku zasiahol vrah prvú. Na krvavé stopy do smrti nezabudnem,“ priznal v relácii Reportéri ČT Jánov otec Jozef Kuciak.

Z toho, čo videl, vyvodil aj možný čas vraždy. „Zdalo sa mi, že to mohlo byť ráno a Janko sa chystal do práce. Pravdepodobne išiel ubrať plynový kotol, aby nemusel celý deň topiť naplno. Zastrelili ho totiž na schodoch, ktorými sa vychádzalo z kotolne. Ležal na tých schodoch, Martinka bola v kuchyni,“ vysvetľoval zdrvený otec.

Za touto bránou sa odohrala desivá tragédia.
Za touto bránou sa odohrala desivá tragédia.
MICHAL SMRČOK

Polícia uviedla, že každého snúbenca zavraždili jednou ranou. Mladého novinára trafil vrah do hrudníka, jeho priateľku pravdepodobne krátko predtým do hlavy. Nie však do čela, ako sa predpokladalo. Mama mladej archeologičky v relácii ukázala, že dcéra mala ranu na temene hlavy, akoby ju vrah trafil zvrchu. Podľa Reportérov ČT ju mohol napríklad pred smrťou prinútiť kľaknúť alebo ju zastihol zohnutú.

Rodiny zavraždených sú tiež veľmi rozhorčené z pokračujúceho vyšetrovania. Nahnevalo ich predovšetkým vyjadrenie policajného šéfa Tibora Gašpara, ktorý hovoril o drogovej stope, ale neskôr ju dementoval. „Bolo to jasne zavádzajúce. Že tu nejaký narkoman skáče cez ploty! V piatok. Bolo to také trápne, také hnusné, že nenachádzam slov. A to si dovolí povedať priamo prezident Policajného zboru,“ hnevá sa Jankov otec.

Polícii neverí ani Martinina mama, ktorá počas celého rozhovoru podopierala Kuciakovu mamičku. „Vnútorný pocit mi hovorí, že im nemám veriť. To chvenie, tá nervozita, sama presne nedokážem opísať ten pocit, ale určite im neverím. Vzhľadom na všetky okolnosti, verzie a všetko, čo publikujú. Ak pán Fico hovorí, že nespia žiadni policajti, kde sú naše noci, kde je naše spanie. Kým budem živá, nezaspím,“ dodala Martinina mama pred domom, v ktorom popravili jej dcéru.

Prečítajte si viac k celej kauze: