Od rána zasahujú v Humennom policajti Oboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove. Zadržali humenského podnikateľa Ján Eliáša. "Je podozrivý zo spáchania obzvlášť závažnej trestnej činnosti," informovali policajti v statuse na sociálnej sieti. Ide o známeho podnikateľa z mesta, ktorý tam prevádzkuje reštauráciu obľúbenú u miestnych sudcov, prokurátorov či policajných funkcionárov.  

Podľa našich informácií mali prešovskí kriminalisti zadržaného muža v hľadáčiku už dlhšie pre ekonomickú trestnú činnosť. V priebehu rokov postupne založil 33 firiem a viaceré z nich dlhujú štátu na daniach a iných poplatkoch sumy v miliónoch eur. "No keď sa u neho nahlásili na kontrolu z daňového úradu, firmu predal alebo previedol na biele kone a všetkým sa smial do očí,"uviedol náš zdroj. 

Nedávno jednu zo svojich firiem predal miestnemu osadníkovi. "Lenže následne na firemnom účte pribudlo okolo 170-tisíc eur a on ich z banky vybral a použil na vlastnú potrebu. Nový majiteľ nemal o tom ani potuchy," dozvedeli sme sa. 

Hrozí mu až 15 rokov

Humenskému podnikateľovi hrozí za obzvlášť závažný zločin krádeže trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. Informovala o tom prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.
      
"Skutok, pre ktorý je obvinený muž stíhaný, súvisí s neoprávnenými výbermi finančných prostriedkov z bankových účtov obchodnej spoločnosti vo veľkom rozsahu," objasnila dôvody mužovho zadržania a stíhania.

V priebehu mesiaca ide už o druhý úlovok prešovských kriminalistov. Viac čítajte TU: