Partia tínedžerov násilím v nedeľu 2. januára opila 11-ročné dievča. Školáčku vyzliekli donaha a natáčali si to pritom na mobil. Obeť skončila v nemocnici.

Videá z útoku sa potom začali šíriť sociálnymi sieťami. Prípad vzbudil vo verejnosti veľké vášne, vyjadrovali sa k nemu aj politici. Napriek tomu, že polícia ubezpečila, že vyšetrovaniu kauzy venuje maximálne úsilie, časti ľudí to nestačilo a cez sociálne siete vyzývali ľudí na protest.

VIDEO: Protestujúci sa pustili do policajtov, začali im nadávať

Polícia bola na zhromaždenie v Miloslavove pripravená. To sa malo uskutočniť pred domom rodičov údajnej hlavnej aktérky. Príjazdovú cestu však ešte ored začiatkom policajti zatarasili páskami a tak sa ľudia zoskupili na bočnej ulici. Krátko po 15. hodine už boli na mieste desiatky ľudí. Atmosféra bola pokojná, občas zaznel nejaký pokrik ako napr. "spravodlivosť".

“Prišli sme, lebo tu vychovávame dieťa a nebolo by mám to jedno, keby nám niekto napadol dieťa, vieme sa vcítiť do matkinej role,” povedali spoločne Miloslavovčania Henrieta a Milan.

FOTO Z DNEŠNÉHO PROTESTU >>>

Približne po 15.30 hod. sa situácia nachvíľu zdramatizovala. Jeden z účastníkov priniesol totiž lano a vznikol okolo neho zmätok. Väčšina ľudí však len postávala. Na protest prišlo okolo 100 ľudí, pozor na pokojný priebeh dávali aj hliadky a príslušníci Pohotovostnej motorizovanej jednotky. 

 

Situácia sa neskôr zdramatizovala a ľudia začali na policajtov pokrikovať. Tí ich začali po 16. hodine z lokality vytláčať. Navyše, došlo k porušeniu aktuálneho zákazu zhromažďovania sa. Niekoľkí ľudia následne začali mužom zákona nadávať. Mimo vulgárnych výrazov sa hlasno a hlučne začali policajtov pýtať otázky, ako napríklad, kde boli, keď sa Andrejke ublížilo. Pred 17. hodinou už bol v Miloslavove pokoj.

Podrobnosti z protestu sa dozviete v GALÉRIÍ!

Počas nedeľňajšieho zhromaždenia predviedli nakoniec na policajné oddelenie dve osoby, ktoré na mieste nevedeli hodnoverne preukázať svoju totožnosť. V prípade 14 osôb došlo k porušeniu platných pandemických opatrení, zaoberať sa nimi bude príslušný úrad verejného zdravotníctva. "Prípady narušenia verejného poriadku sme nezaznamenali," dodali policajti.

Anketa
Súhlasíte s takýmto protestom?

VYJADRENIE ŠÉFA POLÍCIE HAMRANA NÁJDETE NA ĎALŠEJ STRANE >>>