„ OS Bratislava I dňa 24. 04. 2018 pri rozhodovaní o ďalšom trvaní väzby po podaní obžaloby rozhodol tak, že ponechal obv. N. T. vo väzbe, nakoľko naďalej trvajú dôvody tzv. útekovej väzby," informoval dnes hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Rozhodnutie je právoplatné.

Nishit sa opäť postaví pred sudcu na hlavnom pojednávaní, ktoré sa uskutoční v júni tohto roka. Ešte začiatkom marca požiadal Nishit o prepustenie do domácej väzby. Viac sa dočítate TU.

Tragédia na Hviezdoslavovom námestí

Krvavá dráma sa odohrala nadránom 7. októbra 2017 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Muži sa mali pohádať o taxík. Nishit podľa obvinenia polície Braňa štyrikrát bodol do krku a oblasti uší. Ten ťažkým zraneniam na mieste podľahol. Nishit ušiel, ale policajti ho čoskoro chytili neďaleko, pod Michalskou bránou.

Po krvavom útoku ľudia neďaleko miesta, kde vyhasol Braňov život, zapaľovali sviečky.
Po krvavom útoku ľudia neďaleko miesta, kde vyhasol Braňov život, zapaľovali sviečky.
Zdroj: archív

Bránil sa, takže ho museli spacifikovať. Namerali mu 1,1 promile. Nishit spočiatku tvrdil, že sa na nič nepamätá, neskôr výpoveď zmenil. Sudca ho na neverejnom pojednávaní poslal za mreže, do tzv. útekovej väzby. Z obavy, aby Nishit neušiel pred spravodlivosťou. Spoza mreží sa dostal von až počas rekonštrukcie vraždy. V nemocnici skončil aj ďalší muž, Ukrajinec (33), ktorý bol porezaný na brade. Nishita obvinili z obzvlášť úkladnej vraždy.

Kto je obvinený muž

Nishit je pôvodom Ind, ale v roku 2004 sa oženil so Slovenkou Luciou, s ktorou má dve deti. Pred niekoľkými rokmi prišli žiť na Slovensko a Nishit v roku 2015 získal naše štátne občianstvo. O to viac zaráža, že pri zatýkaní tvrdil, že nevie po slovensky. Aj na súde mal tlmočníka. Podľa našich zákonov však ten, kto žiada o slovenské občianstvo, musí preukázať, že ovláda slovenčinu.