Alena Zsuzsová (44) je obvinená zo spoluúčasti na vražde novinára Jána Kuciaka (†27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej (†27). Zadržali ju ešte koncom septembra, odkedy je vo väzbe. Zsuzsová má súdom nariadenú tú najprísnejšiu - kolúznu väzbu - aby neovplyvňovala svedkov, informovali tvnoviny.sk.

Zsuzsová so svojimi najbližšími (15-ročnou dcérou a 75-ročnu matkou) má údajne komunikovať v šifrách. Toto má byť dôvod toho, prečo ich nevidela 8 mesiacov. Na začiatku jej návštevy blízkych povolili. Bola za ňou dcéra i matka. Potom sa ale všetko zmenilo. Fyzický kontakt však po čase zatrhol vyšetrovateľ. Jej advokát sa to dozvedel až od prokurátora.

Komunikuje v šifrách

"Najprv mi bolo povedané, že o tomto rozhoduje orgán činný v trestnom konaní a potom som dostal jedno písomné vyrozumenie, kde sa poukazuje na to, že moja klientka vraj komunikuje v šifrách. Zmysel týchto šifier pozná iba ten, komu boli smerované a pri týchto návštevách vraj by mohla vynášať nejaké informácie," uviedol pre tvnoviny advokát Aleny Zsuzsovej Štefan Neszméry .

Prokurtúra však viac informácií o komunikácii Aleny Zsuzsovej prezradiť nechce.

Zatrhli jej návštevy

"Z psychologického hľadiska je to veľmi dlhá doba, keď vieme, že je to dieťa vo veku, keď potrebuje tú matku, ale z trestnoprávneho sú tam legitímne dôvody," vysvetlila rektorka policajnej akadémie Lucia Kurilovská.

Advokát obvinenej si nedokáže predstaviť, ako by matka alebo dcéra Zsuzsovej dokázali vynášať po návštevách šifry, keďže tie prebiehajú za sklom. Obhajca Aleny Zsuzsovej tvrdí, že jeho klientka v žiadnych šifrách nekomunikuje. "Budeme napádať to, že je jej odopieraná a neumožňovaná návšteva. Nechápem celý tento postup," uzavrel Štefan Neszméry. Podľa jeho slov má Zsuzsová telefonický alebo listový kontakt s blízkymi dovolený, ten však samozrejme podlieha policajnej kontrole. 

Mohlo by vás zaujímať: