Krajské riaditeľstvo PZ v Košiciach informovalo, že dnes je množstvo policajtov v uliciach a na cestách.

Policajti v teréne

Muži zákona dohliadajú na  bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Monitorujú rizikové úseky ciest, odkláňajú dopravu z úsekov, kde hrozí nebezpečenstvo kolíznych situácií. "Snaha policajtov zabezpečiť plynulý prejazd, no najmä dojazd do cieľa, však nie je možná, ak na cestách sa nájdu vodiči, ktorí riskujú nielen svoj život, ale aj život ostatných účastníkov cestnej premávky. Predbiehať iné vozidlá na letných pneumatikách, alebo skúšať, akú rýchlosť auto „vytiahne“ na snehu je v aktuálnej poveternostnej situácií obrovským riskom," informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Aktuálna situácia na cestách v druhý decembrový deň.
Aktuálna situácia na cestách v druhý decembrový deň.
Zdroj: PZ KE

Viac foto TU

Nehody a zásah riaditeľa

Do  9.30 hod. policajti na cestách Košického kraja dokumentovali 8 dopravných nehôd a 29 škodových udalostí. Všetky sa policajti snažili zrealizovať v čo najkratšom čase, aby predišli vzniku ďalších kolízií. Riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Radoslav Fedor ráno cestou do práce dokonca osobne zareagoval na zhoršujúcu sa situáciu na horskom prechode Dargov, kde v tom čase husto snežilo a na vozovke sa tvorila súvislá vrstva snehu. "Predbiehanie dvoch kamiónov neveštilo nič dobré, preto výstražnými znameniami zastavil a upozornil ich vodičov," dodala Ivanová.

Dargov uzavreli

Zároveň Fedor vydal pokyn, aby všetky nákladné vozidlá, smerujúce na horský prechod Dargov, boli odstavené a vyčkali až do jeho sprejazdnenia. Od 9. hodiny do 9.30 hodiny bol  prechod pre kamiónovú dopravu úplne neprejazdný, po vykonaných opatreniach bola obnovený prejazd. Pre kamiónovú dopravu bol od 9.30 hod. neprejazdný aj Veľatský kopec. 

Na snímke dopravná nehoda a kolóny na ceste E50 medzi obcou Košické Oľšany a mestom Košice
Na snímke dopravná nehoda a kolóny na ceste E50 medzi obcou Košické Oľšany a mestom Košice
Zdroj: Roman Hanc

K problémom a čiastočným obmedzeniam  došlo aj na úsekoch ciest:

Vtáčkovce – Kecerovce  z dôvodu tvorby poľadovice,

Družstevná pri Hornáde – Košice 

Bohdanovce - Slanské Nové Mesto doprava odkláňaná cez obce Ďurkov a Ruskov, momentálne je už smer na Trebišov sprejazdnený.

Čelná zrážka v okrese Dunajská Streda sa skončila tragédiou
Čelná zrážka v okrese Dunajská Streda sa skončila tragédiou
Zdroj: Polícia SR

Výzva policajtov


Policajti budú aj naďalej monitorovať situáciu na cestách a v prípade potreby reagovať. Vyzývajú vodičov, aby prispôsobili jazdu stavu a povahe vozovky. "Znížte rýchlosť a zvýšte vzdialenosť medzi vozidlami. Tiež sa plne venujte vedeniu vozidla a sledujte situáciu v cestnej premávke. Tam, kde je znížená viditeľnosť, použite stretávacie svetlá, prípadne hmlové svetlá, denné svietenie je nedostatočné,"apeluje polícia.

Viac foto TU