Viacerí susedia videli Martina odchádzať v osudný deň po ôsmej hodine z domu. „Bol celý v čiernom. Dal si kapucňu a na bicykli odišiel,“ opísali susedia. O pár minút sa v dubnickej firme odohrala tragédia, ktorá nemá na Slovensku obdobu.

„Martin normálne odparkoval bicykel, ako keď tu pracoval. Prišiel na vrátnicu a spýtal sa na jedného z nadriadených,“ priblížil chvíle hrôzy jeden z priamych svedkov. „Kým sa vrátnička pokúsila telefonovať, Martin preskočil vedľa turniketu. Potom prešiel vestibulom a ponáhľal sa smerom do výroby,“ pokračoval očitý svedok. „Otvoril dvere a asi dvadsať metrov za nimi je zasadačka. V nej bola tradičná pondelková porada. Vo dverách vystrelil a o chvíľu som počul ďalší výstrel,“ povedal svedok s tým, že osoba, na ktorú sa Martin pýtal, v ten deň vo firme ani nebola. Útočník zastrelil Igora. Ten sa s Martinom poznal, pracoval ako majster a bývali neďaleko seba. „Našim zamestnancom, ktorých sa táto udalosť priamo alebo nepriamo dotkla, sme poskytli pomoc prostredníctvom odborníkov,“prezradil štatutár firmy Robert Gregorovics s tým, že po krvavom incidente sprísnili aj prístup do firmy.

Strelca z Dubnice prezývali Sirup. Viac sa o jeho besnení dozviete TU!

Martin pracoval vo firme od februára 2014 do októbra 2018, keď odišiel na vlastnú žiadosť. Podľa našich informácií už vtedy mal mať problémy s drogami. Igor nemal mať nič spoločné s Martinovým odchodom z firmy. V tom čase už pracoval na inej pozícii ako koordinátor zlepšovacích procesov.

Susedia mali zo samotárskeho muža strach. „Celý mesiac pred tou hroznou tragédiou som nespala,“ opísala suseda, ktorá bývala v tesnom susedstve s Martinovým bytom. „V noci vykrikoval na balkóne. Bála som sa aj niečo povedať či zavolať policajtov. Spávala som cez deň a v noci som tŕpla, čo zase bude vyvádzať. Keď mu zomrela mama, veľmi sa zmenil,“ ešte prezradila. Po smrti mamy preťal Martin kontakty s rodinou. „Aj sme mu písali a volali, ale zmenil si číslo. Naposledy tu bol dva týždne pre tragédiou a bol úplne v pohode. Vôbec nemôžeme uveriť, že takéto niečo spravil,“ povedal jeho strýko. Odkiaľ vzal útočník vražedné zbrane a čo bolo jeho motívom, sa stále nevie.  Podľa polície však Martin nebol držiteľom zbrojného preukazu.