Colníci Colného úradu Bratislava pripravili pre predajcov falzifikátov svetoznámych značiek parfumov „predvianočné“ prekvapenie v podobe zadržania skoro 7-tisíc kusov. uviedla hovorkyňa Colného úradu Bratislava Drahomíra Adamčíková.

colný úrad

Portugalský dôchodca v dodávke holandskej imatrikulácie, ktorého ziskuchtiví podnikavci využili na prepravu kontrabandu cez územie SR, odovzdal príjemcom namiesto zaplateného tovaru len potvrdenia o jeho zaistení a začatí konania v zmysle predpisov o ochrane práv duševného vlastníctva.

Majiteľ psov, ktoré zabili ornitológa Petra (†34), stále nepozná svoj trest! Na súd neprišiel, pozrite sa prečo

"Colníci v spolupráci so zástupcami oprávnených osôb momentálne preverujú desiatky druhov parfumov, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou skončia miesto vianočného trhu vo firme oprávnenej likvidovať tento druh tovaru pod dohľadom colníkov," dodala.

Očití svedkovia poplachu v lietadle: Muž kričal, že má bombu!

Podľa jej informácií, umiestnením na trh by majiteľom originálnych značiek vznikla škoda za viac ako 370 tisíc eur. "V prípade sa uskutočňuje ďalšie preverovanie," uzavrela Adamčíková. Namiesto neoprávneného rýchleho zárobku čaká podnikavcov prípadná pokuta vo výške niekoľko desiatok tisíc eur s hrozbou trestného stíhania.