Obvineniu z pokusu o vraždu čelí 47-ročný Myjavčan. V piatok (15. 10.) ráno mal pod vplyvom alkoholu poliať benzínom 28-ročnú ženu a zapáliť ju. Po vzniku požiaru z miesta ušiel. Polícia ho v krátkom čase vypátrala a zadržala. Súd akceptoval návrh trenčianskeho krajského vyšetrovateľa na väzobné stíhanie.

"Podľa doterajších zistení mal obvinený v piatok v ranných hodinách pod vplyvom alkoholu v záhradnej chatke zobudiť 28-ročnú ženu. Tú mal poliať benzínom a následne mal porozlievať benzín aj po interiéri chatky, ktorý mal zapaľovačom zapáliť," priblížila polícia na sociálnej sieti. Žena si po vzniku požiaru vyzliekla oblečenie poliate benzínom a vyskočila z chatky von oknom, pričom si nespôsobila žiadne zranenia.

Podľa informácií TV Markíza bol muž v minulosti už 14-krát súdne trestaný a na konte má aj 28 priestupkov. O desať dní mal opäť nastúpiť do výkonu trestu, pretože napriek zákazu šoféroval. Motívom jeho otrasného konania malo byť, aby si dievča (28) nenašlo nového frajera. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov.