V zornom uhle Protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry  sa ocitli  osoby  z Nitrianskeho, Trnavského a Bratislavského kraja. 

Podľa informácií na stránke polície  bolo  zadržaných  šesť osôb podozrivých zo závažnej násilnej a majetkovej trestnej činnosti.

NAKA vykonáva  rozsiahlu akciu na území Nitrianskeho, Trnavského a Bratislavského kraja.
NAKA vykonáva rozsiahlu akciu na území Nitrianskeho, Trnavského a Bratislavského kraja.
Zdroj: PZ

Vykonané boli  domové prehliadky.

Mosnár a Ostružík

Medzi zadržanými sú aj Vladimír Mosnár a Roman Ostružík. Mosnár vystupoval  ako svedok v prípade vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. Podľa informácií TV Markíza bol Mosnár istý čas v kontakte s dnes už odsúdeným za vraždu exprimátora, Štefanom Kaluzom.

Čo prezradí Kaluza?

Kaluza (previezli ho na nitriansku expozitúru NAKA) pôsobil ako pracovník SBS  v strážnej službe DKFB,  ktorej šéfoval  mafián František Borbély zo skupiny sýkorovcov. Dodnes nie je známy objednávateľ  vraždy, ani jej motív. V minulosti  vypovedala k danému prípadu, ako svedkyňa aj Alena Zsuzsová, ktorá je od od septembra 2018 vo väzbe. Je obvinená vo veci  vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Čudné pôžičky

Mosnár so Zsuzovou sa poznali. Zadržaný priznal, že jej robil niekoľkokrát šoféra a vzájomne si mali požičiavať peniaze.  Podľa Aktuality.sk za zmienku stoja ich zvláštne prevody peňazí  v lete 2010, teda krátko po vražde. Zsuzsová poslala na účet Mosnárovej priateľky zhruba štyritisíc eur a 50 centov.

Boli milenci?

Alena Zs. pri výpovedi pred súdom uviedla, že išlo o pôžičku, ktorej  celú splátku poukázala na účet, ktorého číslo jej Mosnár poslal SMS-kou. S rovnakou verziou prišiel vtedy i  Vladimír Mosnár, ktorého priateľka Karin tvrdila, že  Zsuzsová s Mosnárom  boli pravdepodobne milenci.  O tom, že jej prídu na účet nejaké peniaze vedela od Mosnára. Inštruoval ju, aby ich vybrala a odovzdala mu ich, čo aj spravila. Keď začala vyzvedať, partner ju zahriakol, aby nevyzvedala. 

Zadržaný protikandidát

V minulosti polícia preverovala, či Zsuzsová a Mosnár nemajú niečo spoločné s vraždou hurbanovského exprimátora. Zsuzsová robila politickú kampaň v komunálnych voľbách Basternákovmu protikandidátovi Romanovi Ostružlíkovi. Aj toho dnes NAKA zadržala. 

Ostružlík, ktorý kandidoval na primátora Hurbanova za stranu Most-Híd viedol proti Lászlóovi Basternákovi ostrú kampaň. S tou mu pomáhali a finančne ho podporovali Alena Zsuzsová a Zoltán Andruskó, obaja sú obvinení z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Mohlo by vás zaujímať: