Minuloročnú nešťastnú udalosť z 2. októbra si Slovensko zapamätá už navždy. Nehoda, ktorá dodnes traumatizuje mnohých ľudí, sa jednoducho zapísala do histórie najhrozivejších havárií.

Za volantom auta smrti sedel Dušan Dědeček, ktorý pôsobil v Deaflympijskom výbore Slovenska. Z podjazdu pri Zochovej ulici vypálil údajne rýchlosťou až 140 km za hodinu, pričom jazdu nezvládol a narazil do ľudí, ktorí stáli na zastávke MHD.

Pozrite, ako sa zmenil v GALÉRII>>>

Nehodu neprežilo päť študentov a množstvo ľudí sa v osudný večer zranilo. A aby toho nebolo málo, zistilo sa, že Dědeček sa pred jazdou poriadne opil. Tri dni po nehode z postu športového funkcionára odstúpil, obvinili ho a 14. októbra 2022 ho vzdali do väzby. A hoci niekoľkokrát požiadal o prepustenie, sudca bol neoblomný. Na proces, ktorý sa začína vo štvrtok (8.6.), si tak počkal za mrežami.

Za mrežami sa zmenil na nepoznanie. Z pôvodne dobre stavaného chlapa je dnes vychudnutá troska. Niekdajší atletický tréner vyzerá na nerozoznanie od bezdomovca, schudol asi 20 kíl a na tvári nosí ohavne zanedbané strnisko. Veď, presvedčte sa sami v GALÉRII>>>

Anketa
Myslíte si, že dostane doživotie?

Prečítajte si tiež: