Škodu na majetku predbežne vyčíslili na 5000 eur. "Príčinou vzniku požiaru bola technická porucha v elektroinštalácii.
Po príchode hasičov bol byt otvorený a jeho majiteľ na hasenie použil ručný hasiaci prístroj. V byte sa nenachádzali žiadne osoby," informoval vedúci oddelenia operačného riadenia Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave Martin Krajčovič.

Striekajúca voda

Dodal, že horela kuchynská linka a tolaeta, pričom došlo k prehoreniu vodovodného potrubia, odkiaľ striekala voda. "Byt bol odpojený od prívodu elektrickej energie a bol zatvorený hlavný uzáver vody,"uviedol Krajčovič. Na likvidáciu požiaru hasiči nasadili ďalšie ručné hasiace prístroje a rozprášený prúd vody na ochladzovanie.

Susedné byty ochránili

Pomocou termokamery boli vyhľadávané skryté ohniská a boli skontrolované aj susedné byty a strecha. Na mieste udalosti zasahovali hasiči z Holíča a z Dobrovoľného hasičského zboru mesta Skalica. "Hasiči zo Senice s výškovou technikou boli veliteľom zásahu počas jazdy k požiarisku odvolaní. Spolu bolo na zásah nasadených 16 hasičov a štyri kusy hasičskej techniky," doplnil vedúci oddelenia operačného riadenia HaZZ v Trnave.