Tínedžer je od krvavej drámy hospitalizovaný v detskej nemocnici na Kramároch, oddelenie strážia policajti. Vo štvrtok popoludní  za ním prišla krajská prokurátorka v sprievode kolízneho opatrovníka, sudkyne pre prípravné konanie a advokáta. Z nemocnice odchádzali po niekoľkých desiatkach minút. Advokátovi mladíka Lubošovi Hagarovi však veľmi do reči nebolo. Prezradil nám len to, že klient mu bol pridelený ex offo. „Vzhľadom na citlivosť prípadu sa nebudem vyjadrovať,“ reagoval na naše otázky. Dodal, že nemá splnomocnenie od rodinných príslušníkov informovať o podrobnostiach prípadu.

"Môžem potvrdiť, že za obvineným prišla súdkyňa spolu s prokurátorkou. Rozhodovalo o väzovnom stíhaní," dodal Hagara. Súdca pre prípravné konanie z Okresného súdu Bratislava II napokon rozhodol väzobnom stihaní pre Adama.

„Okresný súd Bratislava II dňa 30.07.2020 rozhodol o vzatí obvineného mladistvého do väzby z dôvodov uvedených v § 71 ods. 1 písm. a) a písm. c)  Trestného poriadku. Súd väzbu nenahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka,“ povedal pre Plus JEDEN DEŇ poverený zástupca hovorcu Krajského súdu Bratislava JUDr. Zoltán Valentovič, PhD.

Do nemocnice prišla sudkyňa pre prípravné konanie, prokurátorka a kolízny opatrovník (zľava).
Do nemocnice prišla sudkyňa pre prípravné konanie, prokurátorka a kolízny opatrovník (zľava).
Zdroj: Karol Farkaš

Rodinná dráma sa odohrala v noci z nedele na pondelok 27. júla v dome na Nákovnej ulici v bratislavských Podunajských Biskupiciach, kde Adam býval s rodičmi a so sestrou. Spúšťačom krvavého besnenia chlapca mala byť hádka o mobil, špekuluje sa, či nebol pod vplyvom drog.
Od utorka má mladík na krku obvinenie z pokusu o vraždu, hrozí mu najmenej 10 rokov väzenia.