Resocializačné stredisko v Galante sa dostala do povedomia verejnosti v roku 2016. Nechutné praktiky, ktoré sa mali v zariadení určenom pre pomoc tínedžerom odohrávať, opísala vo svojom blogu známa poslankyňa. Na ňu sa obrátila mama 14-ročnej Natálie. Jej dcéra, ktorá sa v tom čase nachádzala v Čistom dni kvôli odvykaniu od drog, sa jej priznala, že mala so zamestnancom pohlavný styk.

Jakub, ktorý mal v tom čase 22 rokov, pracoval ako kuchár, no centrum ho predstavovalo ako ergoterapeuta. ,,Zavolal ma na cigu, že si ide zapáliť. Potom prišiel za mnou na izbu a vyspala som sa s ním," priznala sa Natália a dodala, že za to mala dostať aj nejaké výhody. Jakub jej mal dokonca povedať, že keď bude dostatočne dobrá, ''bude chodiť Ježiško''. Podľa ďalšej zo svedkýň mal takto zvádzať aj ostatné dievčatá v zariadení. 

Súd uznal Jakuba vinným zo zločinu sexuálneho zneužívania a vymeral mu trest päť rokov a štyri mesiace. Jeho obhajca však s rozsudkom nie je spokojný a plánuje sa odvolať. ,,Som presvedčený o tom, že svedkyňa, ktorá vystupuje v tejto kauze, veľmi dobre vedela, čo robí. Celé rozhodnutie je do značnej miery manipulované,"vyjadril sa jeho obhajca po súde. Verzia, že malo ísť o sex, ktorý iniciovala práve Natália, mu na súde neprešla a vyvrátili ju. Konečné slovo však bude mať až krajský súd.