Telo mladej ženy objavili podľa medializovaných správ prístavní robotníci skoro ráno na kope železnej rudy. Viola bola značne podchladená, oblečená len vo svetríku, sukni a silonkách, ktoré mala na kolenách údajne prederavené. Chýbal jej telefón, bunda a iné osobné veci. V čase, keď ju našli, ešte žila, no nedokázala komunikovať. Napriek pomoci záchranárov však  svoj boj o život prehrala.

Violu našli na kope železnej rudy.
Zdroj: JULIUS DUBRAVAY

 Až počas resuscitovania, keď sa podarilo zahriať Violino telo, sa zdravotníkom naskytol desivý pohľad. Telo mladej ženy bolo totiž posiate modrinami a opuchmi. Poranenia na členkoch a zápästiach nasvedčujú tomu, že ju páchateľ zrejme zviazal. Mala vážne zranenia aj v panvovej oblasti, podľa polície však nebola znásilnená. Podľa informácií týždenníka Plus 7 dní mala aj zlomený stavec v oblasti krížov, akoby ju niekto kopal.

Napriek ohavnosti činu nie je úmrtie ženy klasifikované ako vražda. Potvrdila nám to hovorkyňa policajného zboru v Bratislave Veronika Slamková. ,,Vo vami uvedenom prípade je naďalej vedené trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia, ku zmene právnej kvalifikácie nedošlo,'' vyjadrila sa Slamková.