Dávida našli okoloidúci, ktorí ho videli pri aute, ktoré stálo postavené cez cestu medzi dvomi obcami, Petrovce a Dubno. Na miesto strašného nálezu prišli vyšetrovatelia a súdny znalec zo Zvolena. Všetkých zarazilo, že mŕtvy ležal pri aute, ktoré bolo naštartované. Vedľa nebohého našli aj dlhú guľovú zbraň. „Súdna pitva nepreukázala cudzie zavinenie a stále čakáme na výsledky expertízy zbrane,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Znalci podľa hovorkyne aj desať dní po tragédii stále skúmajú, či išlo o nešťastnú náhodu, alebo neodbornú manipuláciu so zbraňou.

https://www1.pluska.sk/Krimi/Zahadna-smrt-Davida-26-Co-ukazali-prve-vysledky-pitvy

Rodina Dávida, ktorý bol vášnivým poľovníkom je stále zdrvená a jeho bratranec Róbert na internete žiada verejnosť, náhodných okoloidúcich a svedkov, aby pomohli k objasneniu nešťastia oznámením na políciu. „Prosíme tých, čo v tom čase išli okolo a čokoľvek videli alebo počuli, aby nám pomohli. Za každú informáciu sme nesmierne vďační,“ napísal an sociálnej sieti Dávidov bratranec Róbert.

Od momentu, keď Dávid odišiel z domu na poľovačku a našli ho ležať mŕtveho s prestrelenou hlavou vedľa auta, uplynula asi hodina. Podľa rodiny Dávid nemával odistenú zbraň a nenosil ju ani nabitú keď nešiel na poľovačky.

V osudný deň nemal byť ani zapísaný v knihe poľovačiek.

Na jeho aute sa našli aj preliačiny a stopy po náraze. Rodina si myslí, že nemuselo ísť o neodbornú manipuláciu so zbraňou, ale k smrti Dávida mohol niekto aj dopomôcť. Podľa našich informácií mu mal asi polhodinu pred odchodom z domu niekto telefonovať.

„Prípad sa stále vyšetruje,“ doplnila krajská policajná je stále v štádiu vyšetrovania,“ ubezpečila policajná hovorkyňa Mária Faltániová.