Podľa obžaloby mala Vološinová v čase skutku okolo 2 promile alkoholu v krvi. Fúkať odmietla, neskôr sa sťažovala na zasahujúcich policajtov. Pritom jej manžel šéfuje vranovskému dopravnému inšpektorátu. Ona bola ešte donedávna úspešnou podnikateľkou.

Pred parlamentnými voľbami sa dostala do povedomia verejnosti v súvislosti s kauzou firmy Edelma, ktorú založila v roku 2009. Krátko nato jej vtedajší minister zdravotníctva Richard Raši poslal nenávratný príspevok vo výške 2,3-milióna eur. Kúpila za ne budovu polikliniky v Banskej Bystrici a drahé prístroje na testy na prítomnosť baktérií v tele. Je aj konateľkou košickej firmy Silber. V súčasnosti učí na sninskej základnej škole na prvom stupni.

Politička skončila kariéru skôr, ako ju rozbehla: Môže za to alkohol

Na súd sa jej nechce?

Predvolanie na prvé pojednávanie v septembri si expolitička neprevzala, údajne sa nezdržiavala celé leto doma. Teraz vraj náhle v deň pojednávania ochorela. No lekárske potvrdenie súdu o tom, že jej zdravotný stav nedovoľuje predstúpiť pred súd nezaslala, urobiť tak musí dodatočne. Už druhý raz zbytočne prišli svedkovia, ktorým musí štát znova zaplatiť cestovné a jednému z nich aj stratu zárobku. "Moja klientka si neželá žiadnu medializáciu," uviedla jej advokátka.

Hrozí jej väzba

Samosudca Ivan Roháč však s Vološinovou začína strácať trpezlivosť. “Vezmem ju do väzby, keď sa bude vyhýbať pojednávaniam. Veď je to jednoduchá vec, stačí prísť a vypovedať,” vravel obhajkyni cestou od predsedajúceho stolu k vstupným dverám pojednávačky, aby si vzal talár a obliekol ho. Pojednávanie začal v neprítomnosti prokurátora a prečítal žiadosť obžalovanej, ktorá chcela vylúčiť verejnosť. Preto, lebo vraj informovanie o jej prípade poškodilo jej meno nielen v práci, ale aj v rodine. “Zverejnením informácií o mne ako učiteľky základnej školy utrpela moja autorita vo vzťahu k rodičom, žiakom aj kolegom, taktiež aj v rodine ako matky, manželky a dcéry,” napísala v žiadosti jej obhajkyňa.

Samosudca bol však názoru, že dôvod na vylúčenie verejnosti nie je. “Nie je ohrozená mravný život. Pojednávania sú verejné,” vyhlásil a pojednávanie odročil na neurčito.