"V nedeľu 17. mája 2020 zastavil muž v policajnej uniforme v okrese Senec vodiča osobného motorového vozidla, ktorého podrobil cestnej kontrole. Táto kontrola však zjavne nebola v súlade s platnými zákonmi," informuje o podozrivom prípade polícia na sociálnej sieti.

Podľa slov polície by nemalo ísť len o jeden prípad. Nevylučujú, že sa v minulosti už mužovi podarilo takýmto spôsobom od vodičov vyžiadať finančnú hotovosť za fiktívne uložené pokuty.

"Ide o muža, ktorý jazdí na osobnom motorovom vozidle Seat EXO ST bielej farby s bratislavským evidenčným číslom. Osoba sa pohybuje sama, vo vozidle s nálepkami Pitbull a za oknom má kameru, ktorou sníma „dopravnú kontrolu“," popísala polícia. 

Úrad inšpekčnej služby vyzýva všetkých, ktorí boli v období od začiatku roku 2020 do 17. 5. 2020 zastavení a kontrolovaní jedným mužom v policajnej uniforme, jazdiacom na bielom SEATE EXO ST s bratislavským evidenčným číslom, bez ohľadu na to, či uloženú pokutu zaplatili alebo nie, aby kontaktovali políciu na adrese: [email protected]