Rodina dievčaťa s tým však nesúhlasí a do prípadu ešte môže vstúpiť prokuratúra. Nebola vraj preskúmaná ešte jedna dôležitá stopa! Rodina, priatelia a známi sa dodnes nevedia spamätať z hrôzy, ktorá ich premkla po tom, keď sa dozvedeli, že tmavovláska už nežije.

 

Priveľa fám

Trebišovom sa šírilo množstvo „zaručených“ informácií prečo dievča zomrelo. Matka nebohej vyslovila pochybnosti o tom, že by si jej dcéra sama siahla na život. „Nech polícia vyšetrí čo bolo za tým. Sama to určite nespravila,“ tvrdila nám vtedy pani Lenka. „Nešlo tu o nešťastnú lásku ani problémy v rodine či v škole. Nebol dôvod na to, aby sa uchýlila k samovražde,“ stala si na svojom nešťastná žena. Nesúhlasila ani s rečami ktoré sa vtedy trúsili Trebišovom, že by jej dcéru mal niekto vydierať kvôli nahým fotografiám. „Neviem nič o tom,“ povedala matka tesne po tragédii.

 

Odložený prípad

Dnes, necelé dva mesiace od nepochopiteľného činu sú už známe závery policajného vyšetrovania. „V uvedenom prípade vyšetrovateľ Policajného zboru zastavil trestné stíhanie, lebo tento skutok nie je trestným činom a nie je dôvod na postúpenie veci,“ uviedla pre PLUS JEDEN DEŇ košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Spresnila, že bezprostrednou príčinou smrti bolo udusenie obesením a znaleckým dokazovaním nebolo zistené cudzie zavinenie.

 

Úradoval alkohol

„V uvedenom prípade dokazovanie potvrdilo, že išlo o samovražedný úmysel, a nie zásah inej osoby. Výsledky pitvy potvrdili v krvi nebohej 1,94 promile etylalkoholu,“ dodala Ivanová. Matka Anny je sklamaná, že policajti ukončili vyšetrovanie. „Som presvedčená, že moja dcéra nespáchala samovraždu. Jediné čo sedí, že opasok na ktorom bola obesená patril Anke,“ zdôraznila.

 

Rozhodne prokurátor

O pokračovaní vyšetrovania môže rozhodnúť prokuratúra. „Príslušný prokurátor bude skúmať či boli objasnené všetky okolnosti pre zistenie skutkového stavu. Potom až zaujme stanovisko,“ povedal hovorca košickej prokuratúry Milan Filičko.

 

Telefonáty a SMS-ky

Z dobre informovaného zdroja sme sa dozvedeli, že napriek zabaveniu mobilu tesne potom čo bolo nájdené telo nebohej, neboli preverené posledné telefonáty a SMS správy, ktoré boli nájdené v jej telefóne. „Som presvedčený, že tieto informácie by mohli napovedať kvôli čomu si mladé dievča siahlo na život a ešte k tomu nepochopiteľne, na verejnosti,“ povedal zdroj blízky polícii. Zároveň dodal, že pitva nepreukázala znásilnenie o ktorom sa v Trebišove hovorilo, ani prítomnosť drog.

Smutné fotografie

Matka mala možnosť pozrieť si fotografie z miesta, kde zomrela jej dcéra. Kvôli citovému pohnutiu sa vtedy sústredila len na tvár Anky, detaily nevnímala, aj preto pôvodne uvažovala, že požiada políciu o opakovanú možnosť nahliadnuť do spisu. Teraz zmenila názor. „Rozhodla som sa, že už tam nepôjdem, nechcem viac jatriť boľavé rany,“ uzavrela Lenka.

Prečítajte si tiež: