Užialená rodina sa neveriacky skláňala nad rakvou milovanej manželky, milujúcej matky, skvelej priateľky, ochotnej a obetavej športovkyne Slávky. Tvrdá rana osudu pripravila o chvíle šťastia a radosti užialeného manžela, syna a dcéru. Na poslednej ceste mlčky Slávku odprevádzali aj jej zverenkyne. Športu sa nevzdala ani po ukončení svojej profesionálnej kariéry. Svoje cenné skúsenosti odovzdávala následovníčkam. Lásku k športu vštepovala spolu so svojím manželom aj svojim deťom. Vždy ochotne a nezištne pomáhala.

Smútok a plač v Senici: Pohreb Filipa ( † 29) a Slávky ( † 41)

Nezaváhala ani okamih ani v osudný deň. Utekala na pomoc svojmu susedovi. Nebohý Filip chcel vyčistiť šesť metrov hlbokú studňu pri rodinnom dome. Mladá rodina s dvomi dcérkami sa do novostavby vedľa domu Slávky a jej rodiny presťahovala len nedávno. Keď sa Filip neozýval, na pomoc mu pribehla práve suseda Slávka. Po rebríku za ním vliezla do studne. Zákerná zubatá však skolila aj ju. Ich telá vytiahli až privolaní hasiči, ktorí následne namerali vyššie hodnoty čpavku, metánu a málo kyslíka. Vysoké koncentrácie plynov môžu poukazovať na zamorenú lokalitu s potenciálnym nebezpečenstvom, pred ktorým už občanov vystríhali polícia aj mestská samospráva.

Bola skvelou volejbalistkou
Slávka Mihálová začínala s volejbalom v roku 1991 v mládežníckych družstvách v Stropkove. Profesionálne pôsobila v Prešove, Žiari nad Hronom i v poľskom Kaliszu. Od roku 2004 hrala za OMS Senica, s týmto klubom získala tri majstrovské tituly a zahrala si aj v európskych pohároch. Potom sa spoločne s trénerom Sirvoňom podieľala na záchrane Přerova v českej extralige a v sezóne 2008-09 vybojovali aj rakúsky titul s SVS Post Schwechat, s ktorým si Slávka zahrala aj Ligu majsteriek. Po ročnej zastávke v Rakúsku sa s trénerom Sirvoňom vrátila do Přerova a na záver kariéry ešte pomohla SVM Senica v roku 2014 ako hráčka aj manažérka k návratu do extraligy.

Mohlo by vás zaujímať: