"Vyšetrovateľ protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil muža z trestného činu založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd a z prechovávania a rozširovania extrémistických materiálov," uviedla polícia na sociálnej sieti.

František Polák je obhajca bývalého bossa podsvetia Mikuláša Černáka. Obhajoval aj poslanca Kotlebovej ĽSNS Stanislava Mizíka, keď bol obžalovaný z extrémizmu za jeho status o tom, akým ľuďom prezident udelil vyznamenania. Tvrdil v ňom, že ocenení majú židovský pôvod. Na súde sa Mizík obhajoval aj tým, že nevie pracovať s počítačom, hoci v pléne parlamentu ho bežne používa.

Polák zrejme sám urobil svoju fotku v nacistickej uniforme a posielal ju svojim známym. Právnik sa môže obhajovať, že držanie nacistických predmetov nie je trestné, ak je na zberateľské účely. Rozposielanie fotografie však už trestné môže byť a môže byť považované za šírenie extrémizmu, informuje portál dennikn.sk

Vyšetrovateľ NAKA navrhuje podnet na väzobné stíhanie obvineného F. Poláka. Ostatné zadržané osoby boli podľa polície prepustené na slobodu.