V prípade sú obžalovaní Ivan Sirko a Andrej Martinec. Obaja muži zrealizovali únos v roku 2018. Na prípade sú zarážajúce dve veci. Muži sa mali vydávať za policajtov a Ivan Sirko mal dostávať informácie z Prezídia Policajného zboru. Konkrétne z Národnej kriminálnej agentúry.

Jeden cudzinec, pôvodom z Ukrajiny, zrejme nebude v dobrom spomínať na svoj pobyt na Slovensku. V roku 2018 ho počas Druhého sviatku vianočného uniesli dvaja muži. Cudzinca držali na vopred zabezpečenom mieste. Počas únosu mali mať na rukách podobné žlté pásky, aké nosia muži zákona. Obaja muži únos vykonali pred jedným z hotelov v Bratislave.

Protizločineckej jednotke NAKA sa neskôr podarilo zadržať mužov, ktorí sa podieľali na únose cudzinca vďaka vykonaným zásahom v Bratislave a Michalovciach. "Obaja muži, občania Slovenskej republiky, ktorých zadržali policajti proti zločineckej jednotky NAKA, sú obvinení zo zločinu pozbavenia osobnej slobody,“ informovala polícia na sociálnej sieti. Prokurátor tak podal žalobu na obvineného Ivana S. a Andreja M. za zločin pozbavenia osobnej slobody. "Na zločine sa podieľalo aj ďalších päť Ukrajincov, voči ktorým vedie NAKA samostatné trestné konanie,“ uviedla polícia.

Ako dopadlo pojdenávanie? Prečítajte si na nasledujúcej strane! >>>>