Dievča, ktoré vydýchlo naposledy na priechode pre chodcov len pár metrov od domu, prišla vyprevadiť takmer tisícka ľudí. Obradná sieň v dome smútku i priestor pred ňou praskali vo švíkoch. V dave prevládali najmä mladí ľudia - spolužiaci z banskobystrickej akadémie a kamaráti svetlovlásky.

Otvorená truhla

Rozlúčka pred obradom pri otvorenej truhle bola mimoriadne smutná a bolestivá. Priam až desivo nariekali dve ženy -  mama Jana a babka dievčaťa. Pri pohľade na žiaľom sa zadúšajúce ženy plakali aj tvrdí chlapi. Mladí sa rozplakali hneď po vstupe do domu smútku. Väčšina z nich pri pohľade na bezduché telo Zuzky bola takmer na pokraji zrútenia. Neobyčajne dojemné bolo, ako sa navzájom utešovali, hoci podporu potreboval takmer každý z nich.

POZRITE SI VO VIDEU PRÍHOVOR SESTRY KLÁRY

Rozlúčka podľa scenára

Obrad poslednej rozlúčky neviedol ako býva zvykom kňaz, ale bývalý primátor Spišskej Novej Vsi Ján Volný. V príhovore spomenul v skratke nedlhý život dievčaťa s tým, že odmalička hovorilo, že chce byť herečkou. Volný, ktorý krásnymi a vľúdnymi slovami utešoval rodičov, sestru a starkých, občas mal problém rozprávať, keďže sa mu od žiaľu lámal hlas.

Viac fotografií z poslednej rozlúčky nájdete TU >>>

Dobrosrdečná a talentovaná

Po moderátorovi sa prihovorili smútiacim i nebohej spolužiaci dievčaťa, kamaráti a v mene rodiny aj sestra Klára. V rôznych obmenách hovorili o láskavosti, dobrosrdečnosti, obrovskom talente a umeleckom nadaní dievčaťa, ktoré odišlo príliš skoro a nečakane.

VO VIDEU JE ÚRYVOK Z DIVADLA POÉZIE, KDE SA ZUZANA PREDSTAVILA: POŠLA DEVA DO TURCA

Prirovnávali ju k slniečku, ktoré zahreje pri srdci tých, s ktorými sa stretne. Každá z rečníčok sa počas príhovoru usedavo rozplakala. Spomenuli aj jej plány, ktorých mala plnú hlavu, boli to nielen profesionálne, ale aj osobné. Nič z nich sa jej už nepodarí splniť. Osud rozhodol ináč.

TU čítajte o príhovore snúbenca i pozdrave krásky zo záhrobia >>>