Spravodajský portál televízie Markíza tvnoviny.sk  informoval o tom, že po viac ako piatich rokoch sa otvoril prípad vo veci  brutálnej bitky pred barom Mariatchi v Nitre, ktorá sa odohrala ešte v roku 2013. 

Polícia útočníkov obvinila až po medializácii prípadu, a to v januári roku 2014. Prokuratúra nenavrhla väzobné stíhanie, čo spôsobilo, že Nitriansky okresný prokurátor prišiel o miesto a ďalšie dve prokurátorky boli disciplinárne potrestané.

Holohlaví výtržníci bili a kopali návštevníkov klubu Mariatchi hlava nehlava.
Holohlaví výtržníci bili a kopali návštevníkov klubu Mariatchi hlava nehlava.
Zdroj: archív

Kauza je stále na začiatku z dôvodu niekoľkonásobného odročenia prípadu. Čakalo sa na nový znalecký posudok o zraneniach obetí,  ten pôvodný totiž vypracoval lekár, ktorý už v zozname znalcov nebol. Na ďalší krát pojednávanie odročil sudca.

Muži sú obvinení z výtržníctva a štyria z nich aj z ublíženia na zdraví. Prokurátorka odmietla s obvinenými uzavrieť dohodu o vine a treste.

Napriek tomu, že ani jeden z mužov nepoprel účasť v bitke, odmietli uznať, že bitku plánovali. Na súde využili možnosť nevypovedať a zo siene bez slova odišli. Ak súd rozhodne, sú muži vinní v plnom rozsahu, hrozí im väzenie na 5 až 12 rokov.

Čo sa vlastne stalo?

Obžalovaní Dušan V. (25), Peter S. (22), Boris H. (27), Martin B. (34) a Michal P. (25) dnes prišli na súd do Nitry. Šiestym obvineným bol profesionálny vojak Tomáš S., ktorý svoju vinu priznal a s prokurátorom sa dohodol ešte v roku 2014. Bola mu udelená pokuta vo výške 400 eur.

Bitka sa udiala v októbri 2013 pred nitrianskym barom Mariatchi. Po ústnych provokáciách zaútočila partia mužov na niekoľkých zákazníkov podniku. Obeťou sa stala aj čašníčka, ktorá sa pokúsila bitku zastaviť. Záznamy z mestských kamier neskôr ukázali, ako agresori kopú do ľudí, ktorí už bezvládne ležali na zemi.