Horská záchranná služba v spolupráci s poľskými záchranármi hľadala nezvestného turistu z Poľska. Kornela Kosarzycka († 24) naposledy videli v stredu 14. 7. okolo 17.00 h., mal ísť do Vysokých Tatier. V sobotu sa mal vrátiť, ale, žiaľ, sa tak nestalo.

Po prešetrení sa ukázalo, že by nájdený stan mohol patriť 24-ročnému turistovi, po ktorom od pondelka (19. 7.) horskí záchranári pátrajú. Informovala o tom Horská záchranná služba na sociálnej sieti.

"Na základe tejto informácie odišla dnes ráno do danej oblasti skupina záchranárov z Oblastného strediska HZS Vysoké Tatry a príslušníci Strediska lavínovej prevencie s pátracím dronom. Okolo poludnia sa pomocou dronu podarilo zo vzduchu lokalizovať telo pod severnou stenou Nižnej Baranej Strážnice," píšu záchranári na sociálnej sieti.

Telesné pozostatky previezli

Telesné pozostatky pravdepodobne nezvestného Kornela boli po zdokumentovaní miesta nehody vrtuľníkom Letky Ministerstva vnútra SR transportované do Ždiaru a odovzdané príslušníkom Polície SR. Posádka vrtuľníka sa následne vrátila po záchranárov HZS. Príčina nehody ako aj identita muža budú predmetom vyšetrovania.

Výsledok pátrania má smutný koniec

Pátranie po nezvestnom 24-ročnom poľskom turistovi má smutný koniec. V pondelok ho našli bez známok života pod stenou Nižnej Baranej Strážnice vo Vysokých Tatrách. "Podľa polohy telesných pozostatkov Poliak pravdepodobne padal vyše 150 m skalným terénom," píše portál noviny.sk.

FOTO Kornela nájdete v GALÉRII