„Približne v čase o 18.45 h na linke číslo 6 na zastávke Senný trh smerom na Námestie osloboditeľov došlo k fyzickému napadnutiu pracovníka prepravnej kontroly. Cestujúci bez platného cestovného dokladu tvrdým úderom udrel revízorku do oblasti hrudníka, pričom následne spadla na podlahu vo vozidle,“ spresnila Petrušová s tým, že na miesto boli privolaní polícia, rýchla zdravotná pomoc aj oblastný dispečer DPMK. „Zranenia, ktoré jej spôsobil, si vyžiadali rýchly prevoz do nemocnice, kde podstúpila odborné lekárske vyšetrenia,“dodala hovorkyňa.
     
 Polícia v tejto súvislosti vykonáva objasňovanie priestupku proti občianskemu spolunažívaniu. „Privolaná policajná hliadka na mieste osobu, ktorá sa podľa doterajších zistení mala správať agresívne a fyzicky napadnúť pracovníka DPMK, teda osobu podozrivú zo spáchania priestupku, zaistila a predviedla na policajný útvar na účel náležitého objasnenia veci. Polícia momentálne vykonáva potrebné úkony a zhromažďuje materiály dôležité na riadne objasnenie veci,“ povedala pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová.
     
 Petrušová pripomenula, že ide o druhý prípad napadnutia zamestnanca košického dopravného podniku. „DPMK takéto hrubé správanie voči svojim zamestnancom netoleruje,“dodala.