Skôr než vstúpila na koľajnice volala svojmu priateľovi, Dušanovi. V deň nešťastia sa objavili informácie, že priateľovi poslala SMS-ku „Budem tvoj strážny anjel!"

Posledné slová

Mladík to poprel. „Žiadna správa neexistuje. Všetko povedala do telefónu,“ napísal nám nešťastný Michalovčan. Dodal, že svoju lásku už nedokázal zachrániť. „Od ukončenia rozhovoru a stretu s vlakom prešlo pár minút, robil som čo sa dalo,“ zdôveril sa priateľ nebohej Mišky ktorý bol takmer okamžite na mieste nešťastia. Bolo však neskoro. Hovorili sme aj s otcom Michaely, Ivanom.

Priveľa otáznikov

„Už sme v Michalovciach. Urýchlene sme sa všetci - bývala manželka Alena, mladšia dcéra Simonka (23) a ja ponáhľali zo zahraničia, kde pracujeme, aby sme vybavili záležitosti okolo pohrebu, ale hlavne, aby sme zistili prečo to Miška urobila." Dodal, že nech to preberajú z ktorejkoľvek strany, nenachádzajú dôvody pre ktoré by si mala siahnuť na život. „Bola zamilovaná, mala prácu, rodinné vzťahy boli v pohode. Jediné čo nám napadá je, že bola chorá,“ húta otec. „Miška od nového roka maródovala, ale vedeli sme, že má len nejakú virózu. Či to bolo niečo iné, neviem. Dozvedel som sa, že v ostatnom čase vyzeralo, že ju niečo trápi, ale nikomu sa nezdôverila,“ hovorí Ivan.

Mala veľa plánov

Stále si podvedome „prehráva“ ich posledný rozhovor. „Bolo to v pondelok, presne deň pred smrťou. Večer mi volala, že potrebuje radu. Sedel som za volantom tak sme sa dohodli, že jej zavolám neskôr. Okolo 19:00 sme sa rozprávali. Povedala, že dostala tri pracovné ponuky a nevie pre ktorú sa má rozhodnúť. Radil som jej, aj sme sa smiali, že radšej viac ponúk, ako žiadna. Nič nenasvedčovalo, že by sa pohrávala so samovražednými myšlienkami,“ povedal zronený Ivan.

Životné trápenie

Otec po príchode do Michaloviec okamžite kontaktoval priateľa nebohej dcéry, Dušana. „Práve on mi volal ako prvý čo sa stalo. Ani som mu vtedy nerozumel čo hovorí, lebo strašne nariekal. Po chvíľke sa vzchopil a vtedy mi oznámil najhoršiu správu môjho života. Hneď som sa ho pýtal či sa nepohádali? Tvrdil, že všetko medzi nimi klapalo,“ spomína otec. Podľa neho nebolo by problémom ani prípadne tehotenstvo Michaely. „Práve naopak, bolo by to pre ňu aj našu rodinu požehnanie. Miška pred štyrmi rokmi ešte vo zväzku s bývalým partnerom potratila, veľmi ju to zobralo, nás tiež, ale zmierili sme sa s tým,“ dodal.

Nevypovedané tajomstvo

Príbuzní verili, že odpoveď na otázky im dá súdna pitva. Nestalo sa tak. „Už vieme výsledky. V krvi nemala alkohol, lieky ani drogy. Tajomstvo svojej tragickej smrti si odnesie so sebou do hrobu,“ povedal smutne.

Vyšetrovanie pokračuje

Polícia prípad ešte neuzavrela. „V danej veci naďalej prebieha vyšetrovanie. Bližšie informácie v tejto súvislosti nateraz nie je možné poskytnúť,“ uviedla pre Plus JEDEN DEŇ košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Prečítajte si tiež: