Hasiči sa museli k oknu dostať po rebríku. Okrem mačky zaseknutej v okne, na parapete ležala aj ďalšia mŕtva, úplne vychudnutá mačka. Pohľad do bytu hasiča šokoval. „Odhadom je v jednej miestnosti ďalších asi 30 mačiek. Evidentne sú na tom zle,“povedal hasič Renate, čo nám sama neskôr potvrdila.

„Ja som sa snažila tej mačke, ktorá bola zaseknutá v okne, dávať na tráve ešte prvú pomoc. Masírovala som jej srdce, ale asi po piatich minútach zomrela. Štátni policajti povedali, že po vyjdení nového zákona o zvieratách nevedia s prípadom nič urobiť,“ povedala pani Renata.

Na mačky upozornila vo štvrtok políciu, veterinárov aj hasičov pani Renata.
Na mačky upozornila vo štvrtok políciu, veterinárov aj hasičov pani Renata.
Zdroj: pem

„Tento problém máme s pani, ktorá je učiteľka na základnej škole vo Fiľakove, už asi dva roky. Predtým sme zavolali na kontrolu aj veterinárov a hygienikov, ale ona medzitým mačky asi niekam skryla a počas kontroly mala doma len dve vykastrované mačky. Takže kontrola vtedy skonštatovala, že je všetko poriadku. Teraz vidíte, že tu nie je nič v poriadku. Tie zvieratá sú hladné a vysilené a aj vychudnuté,“ hnevá sa Renata.

„Myslím si, že toto je týranie zvierat a chcem, aby sa riešilo. Dali sme už podnet na štátnu veterinu,“ dodala.

Veterinár: Boli a sú týrané!

Krátko po jednej hodine popoludní prišiel veterinár Miroslav Čermák. „Tie mačky sú evidentne choré. Musí sa urobiť pitva, ale riešiť to už ďalej musia štátne orgány,“povedal veterinár.

„Ten byt je v dražbe. Pani neplatí za nič, takže má vypnutú aj elektriku aj vodu, čo znamená, že zvieratá s najväčšou pravdepodobnosťou nemajú ani čo piť a radšej samé skúšajú vyskočiť z okna,“povedala domová dôverníčka, pani Hana.

Veterinár zaregoval rýchlo. Podľa našich informácií už podal správu na Okresnú veterinárnu správu aj políciu s týmto znením. "Zvieratá boli týrané." V týchto chvíľach čakajú ochranári zvierat na príchod polície pred panelák. Učiteľka sa stále domov nevrátila a sú obavy, že sa bude vyhýbať kontaktu so susedmi a najmä médiami!

Učiteľka podľa susedov chodí domov z Fiľakova okolo 14 hodiny. Dnes neprišla do paneláku ani do 19 hodiny!

Anketa
JE TO AJ PODĽA VÁS TÝRANIE ZVIERAT?
  • 98%
  • 2%
  • 0%

 

Prečítajte si tiež: