Štvorhodinová emotívna výpoveď nešťastného otca nebohého Dominika († 24) bola dojímavá. Podrobne opísal, ako sa s manželkou 24 rokov, 7 dní v týždni a 24 hodín denne starali o ťažko chorého syna. Po operácii srdca upadol totiž do kómy a mal poškodený mozog aj srdce. S manželkou ho museli ošetrovať, dezinfikovať otvor na krku, odsávať hlieny, aby sa nezadusil. Niekedy nepotreboval prístroje, inokedy sa mu stav zhoršil až tak, že ho bolo potrebné oživovať.

Otec, ktorý odpojil syna od prístrojov: Syna som oživoval so slzami v očiach!

Renáta  vypovedala, že muž  sa o syna staral, ale v osudný večer popíjal.

Foto: Plus JEDEN DEŇ/Ingrid Timková

Pred rokom, v deň Dominikovej smrti, starostlivosť o syna zabezpečoval sám. Jeho manželku pár dní predtým odviezla záchranka do nemocnice v ťažkom psychickom rozpoložení. Tvrdil, že nonstop bdel pri synovom lôžku. „Poobede som šiel na toaletu, a keď som sa vrátil, syna som našiel s prevrátenými očami. Rýchlo som ho odpojil, aby som ho mohol otočiť, snažil som sa mu odsať hlieny a znovu zapojiť prístroje, ako sme to s manželkou robievali. Opakovane som prístroje zapájal a odpájal a snažil sa ho resuscitovať so slzami v očiach,” opisoval.

Lipšica znechutil prípad eutanázie chorého Dominika (†24): Vitajte v Absurdistane!

O syna sa starali takmer štvrťstoročie: „Všetko pre ten Dominikov krásny úsmev!” vzdychol. Synovi sa spolu s manželkou všemožne snažili spríjemniť život. „Po 24 rokoch starostlivosti a odriekania sme sa dočkali odmeny. Manželka pobytom na psychiatri a ja vo väzení.” Záchranku k synovi vraj nevolal, lebo bol sám, oživoval ho a rozhodovali sekundy.

Po ňom súd vypočul Renátu Andrejovú: „Spočiatku mi manžel nepomáhal, hanbil sa za neho.” Pripustila, že neskôr jej výdatne pomáhal. Opisovala, ako ju deň pred smrťou navštívil v nemocnici mladší syn Boris. Vravel, že otec začal popíjať. V osudný telefonoval, že Dominik zomiera a doslova povedal: „Oco mi zabil brata!” Žena sa psychicky zrútila. Podľa nej jej muž tri roky nepil: „No v opitosti bol agresívny.” Za vraždu Jozefovi hrozí trest 25 rokov až doživotie. Súd bude pokračovať v najbližších dňoch.