Anna, učiteľka v špeciálnej škole v Prakovciach, bola manželkou bývalého poslanca Národnej rady SR a súčasného okresného predsedu strany Smer-SD v Gelnici Antonína Cicoňa. V obci sa hneď po tragédii začalo špekulovať o dôvodoch, pre ktoré sa matka troch detí uchýlila k hroznému činu. 

Rodina nezhody vylúčila

Okrem iného sa spomínali aj narušené vzťahy medzi manželmi. Otec nebohej ženy to poprel. „Bolo to manželstvo ako každé iné. Nemôžem povedať na zaťa zlé slovo,“ trvá na svojom František. Nešťastný otec popiera aj to, že by on alebo jeho žena mali pochybnosti o samovražde ich dcéry, prípadne o vyšetrovaní polície, ako sa to začalo pretriasať na verejnosti.

Závisť neprajníkov

Trápi ho, že jeho zaťa postavil niekto do takej pozície, ako keby sa on sám podpísal pod smrť Anny. Naše vzťahy so zaťom sú nadštandardné a verím, že to tak ostane aj v budúcnosti. Za klamstvami a polopravdami vidím len obyčajnú ľudskú závisť a zlobu,keďže rodine sa darilo,“ povedal. „Je hrozné, že niekto zneužil naše nešťastie na vyvolanie škandálu a uškodenie zaťovi,“ dodal.

Dlhodobá choroba

Zdôveril sa nám, že Anna bola momentálne na PN-ke. „Existuje možnosť, že v dôsledku ochorenia došlo u nej k nejakému skratu. Sme z toho všetci v šoku,“ pokračuje nešťastný muž. „Dve staršie vnúčatá, Anna a Tóno, pricestovali domov zo štúdií, najmenšia Ninka je žiačka základnej školy,“ dodal skľúčený František.

Smutné sviatky

Príbuzní namiesto radosti z nadchádzajúcich Vianoc teraz musia riešiť bolestivé záležitostí: Potrebujeme prebrať so zaťom, kde Aničku pochováme.“

S manželom nebohej ženy, politikom Antonínom Cicoňom, sa nám nepodarilo hovoriť.


Polícia o tragickej smrti mlčí. „Vzhľadom na citlivosť prípadu bližšie informácie nie je možné poskytnúť,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Názor psychiatričky

K spáchaniu samovraždy zastrelením sa podľa štatistík uchyľujú skôr muži ako ženy. Tie zomierajú skokom z výšky, skokom pod vlak alebo si podrežú žily. „Keď sa tak rozhodne urobiť matka, dôjde k vážnemu narušeniu materských a opatrovateľských systémov ktoré sú veľmi silné. Rodičovská starostlivosť  funguje u matky bez ohľadu na vek potomka, nápadnejšia je vtedy, ak ide o dieťa závislé od nej,“ vysvetlila pred časom pri podobnom prípade psychiatrička Danica Caisová.

Zdôraznila, že žena musela veľmi trpieť. V danom momente nemyslela na svoje deti, išlo u nej o stratu úsudku. „Pre  rodinu je to obrovská tragédia s ktorou sa možno nikdy nevyrovná," povedala renomovaná košická odborníčka.

Prečítajte si: