Oznamovateľ zároveň informoval políciu, že podozrivý Perešan strieľal po policajnej hliadke.

Známa firma

„V súvislosti so získanými informáciami sa okamžite rozbehlo rozsiahle preverovanie. To, že sa na vozovke nachádzal odpad, bolo potvrdené, a časť tohto oznámenia policajti zadokumentovali ako podozrenie zo spáchania priestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Hliadkami Obvodného oddelenia Policajného zboru Veľká Ida v spolupráci s košickými „PMJ-čkármi“ bola na pozemku jednej z perešských ulíc nájdená podozrivá 37-ročná osoba, vedľa ktorej sa na múriku nachádzalo položené puzdro s mačetou,“informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Načo mu bola mačeta?

Muži zákona okrem toho hľadali Petra (37) aj preto, že v dopoludňajších hodinách sa mal v katastri obce Malá Ida (okr. Košice okolie) vyhrážať 3 mužom, ktorí boli v jednom z miestnych športových klubov, ublížením na zdraví, na opasku mal zavesené puzdro s mačetou. "Svoje vyhrážky niekoľkokrát zopakoval a z miesta činu následne odišiel na osobnom motorovom vozidle. U prítomných osôb tak vzbudil dôvodné podozrenie, že svoje vyhrážky uskutoční,“ spresnila Ivanová. Policajti preto muža na mieste obmedzili na slobode a po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnili do cely policajného zaistenia.

Muž skončil v policajnej cele.
Muž skončil v policajnej cele.
Zdroj: PZ

Koledoval si o problém

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Veľká Ida začal trestné stíhanie a Perešana obvinil z prečinu nebezpečného vyhrážania, a zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky. V súvislosti s oznámením o údajnej streľbe, košickí kriminalisti vykonali prehliadku pozemkov a priestorov, kde našli dve pušky. „Streľba na policajnú hliadku sa nepotvrdila, avšak nájdené zbrane boli zaistené a zaslané na kriminalisticko - expertízne skúmanie."

Asi sa nudil

Vyšetrovanie prípadu preto aj ďalej pokračuje a policajti budú zisťovať súvislosti medzi oboma prípadmi. Nie je vylúčené, že po vyhodnotení všetkých dôkazov dôjde k zmene trestnej sadzby. Bližšie informácie preto v tomto štádiu vyšetrovania nebudeme poskytovať,“uzavrela košická krajská policajná hovorkyňa.