Muž dnes vo večerných hodinách kráčal po chodníku pred základnou školou v Snine. Zrazu sa prepadol do šachty, píšu noviny.sk.

"42.ročný Sninčan pred hlavným vstupom do areálu školy stúpil na uvoľnený kanalizačný poklop, ktorý nebol nijako označený," informovala policajná hovorkyňa Jana Ligdayová. "Uvedený poklop bol prehnutý, na to upozorňovala značka, ktorú zrejme zámerne niekto odstránil," uviedla hovorkyňa mesta  Eva Mihaliková. Podľa polície sa Sninčan prepadol do šachty až po úroveň panvy. "Muž sa v šachte zasekol. Utrpel viacero zranení,“ dodala policajná hovorkyňa.

Východoslovenská vodárenská spoločnosť poukazuje na súvislosť s výstavbou plavárne s tým, že v lokalite je zvýšený pohyb ťažkých mechanizmov. "Pred realizáciou tejto stavby bol poklop riadne osadený v ráme šachty a k nemu aj privarený, aby nemohlo dôjsť k jeho uvoľneniu. Pravdepodobne prejazdom ťažkého mechanizmu po poklope šachty došlo k jeho poškodeniu a k uvoľneniu zvarov,"uviedla v stanovisku Východoslovenská vodárenská spoločnosť. 

Prípad už má v rukách polícia, ktorá ho vyšetruje ako trestný čin ublíženia na zdraví.