Mala to byť typická sobotná noc a v známom bare na Hurbanovom námestí nik nepredpokladal, čo sa stane. Nadránom tam však prišiel Juraj Hossu s partiou približne piatich ľudí. „Dalo by sa povedať, že všetci boli v poriadku, no on bol agresívny a pôsobil akoby pod vplyvom nejakej látky,“ povedal zdroj, ktorý chcel zostať v anonymite.

Opísal, že za barom sedeli dve ženy a jeden muž. „Začal do nich zapárať, ženy dokonca chytal, jednoducho ich obťažoval,“ povedal. „Ženy mu hovorili, že má prestať, ale reagoval vyhrážkami, že im niečo spraví,“ dodal. Situácia sa podľa svedka vyhrotila natoľko, že Juraj obťažoval dokonca ľudí z vlastnej skupinky, a preto zasiahli ochrankári a vyviedli ho. „Keď ho vynášali, ešte aj im nadával, že čo robia a že je domáci.“

Zľakol sa goríl?

Juraj podľa slov svedka síce nekládol veľký odpor a dal si povedať, no bolo evidentné, že rešpekt mal až vtedy, keď zasiahol niekto jemu seberovný. „Mal som strach o tú trojicu, dokonca aj ochrankári. Povedali im, nech radšej odídu iným vchodom,“ vysvetlil zdroj, ktorý taktiež upozornil Juraja, no vraj nereagoval.

„Do desiatich minút sa zvonku rozkríklo, že niekoho dopichali,“ pokračoval s tým, že vtedy ešte netušil, že ide o Filipínca, ktorého dokopali. Spočiatku si myslel, že ide o pouličnú bitku typickú pre túto oblasť. „Hlavou mi však ihneď prebleslo, že bol v tom zapletený tento muž,“ priznal. Všetko sa podľa neho odohralo veľmi rýchlo a polícia pohotovo reagovala. „Musel by tam byť nejaký ostreľovač, aby tomu zabránil. Bola to otázka minúty,“ uvedomil si s odstupom času.

Alkohol, drogy a psychopati

Človek, ktorý sa často pohybuje v okolí miesta, kde sa surový útok stal, povedal, že agresivita je tu bežná. „Chodí tam mix rôznych ľudí a je tu alkohol aj drogy. Je to tam vyhrotené, nájdu sa tam aj psychopati,“ opísal.

Posilnia hliadky

Mesto Bratislava informovalo, že posilní hliadky mestskej polície. Reakcia na tragédiu prišla po vyše týždni od brutálneho útoku, viac policajtov pribudne aj so začiatkom letnej turistickej sezóny. „Do terénu budú vyslané aj také útvary, ktoré do centra mesta doteraz nechodili,“ povedal krajský policajný riaditeľ Csaba Faragó. Ministerka vnútra Denisa Saková poznamenala, že podľa nej polícia nič nezanedbáva. Prečo prijali opatrenia až po smrti cudzinca, reagovala, že je to otázka, „na ktorú vám teraz neodpoviem“.

K potýčke došlo 26. mája na Obchodnej ulici. Henry mal brániť dve kamarátky, ktoré Juraj obťažoval. Filipínec napokon po tvrdej rane skončil na zemi. Kamerové záznamy ukázali, že útočník do neho kopal, fackal ho, dokonca si na neho vyložil nohu a fotil si ho. Henry zomrel päť dní po bitke, v čase, keď jeho rodina letela na Slovensko. Juraja prokurátor spočiatku prepustil, keď cudzinec zomrel, polícia prekvalifikovala čin na zločin zabitia a zadržali ho. V pondelok sudca rozhodol, že do pojednávania zostane vo väzbe z dôvodnej obavy, aby nepokračoval v trestnej činnosti. Viac sa dočítate TU.

Prečítajte si aj:

  • AKTUÁLNE Sudca definitívne rozhodol o osude muža, ktorý ubil Filipínca Henryho (†36): Rodina si vypočula mrazivý odkaz
  • Čižnár si nedával servítku pred ústa: Ostrá KRITIKA ministra spravodlivosti kvôli SMRTI Filipínca
  • Kruto zabitý Filipínčan Henry bol dobrák od kosti, peniaze z výplaty posielal príbuzným do zahraničia: Dojímavé gesto pre jeho rodinu!

Aký trest si podľa vás zaslúži obvinený Juraj H.? Dajte nám vedieť do komentárov pod článkom...