Po exšéfa SIS-ky Vladimíra Pčolinského si s veľkým rachotom v skorých ranných hodinách prišli v polovici marca policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Kukláči mu vykopli dvere, narobili hluk a spôsobili obrovskú traumu jeho maloletej dcére a aj manželke Adriane. Malé dievčatko sa, podľa jeho babky Marcely Pčolinskej, doteraz strháva a dôsledky psychickej ujmy si ponesie zrejme ešte veľmi dlho. 

Šéfa SIS zadržali, odviedli ho v putách, odvtedy je v kolúznej väzbe, ktorú odobril aj Najvyšší súd. Obvinený je v dvoch prípadoch prijímania úplatku. 

V prvom je kľúčové svedectvo jeho bývalého námestníka Borisa Beňu, ktorý sa stal spolupracujúcim obvineným a už dokonca pristúpil na dohodu o vine a treste. Tvrdí, že sa s Pčolinským mali podeliť o úplatok vo výške 40-tisíc eur od milionára Zoroslava Kollára za to, že ho SIS nebude odpočúvať pre podozrenia z trestnej činnosti. Prostredníkom úplatku mal byť bývalý šéf finančných daniarov Ľudovít Makó. Kollár je vo väzbe už niekoľko mesiacov, úplatok poprel. 

V druhom skutku proti Pčolinskému vypovedá Marián Kučerka, spolupracujúci obvinený z kauzy Judáš. Ide o úplatok v kauze nadnárodnej stavebnej spoločnosti.

Viac foto TU

 

Lenže doterajšie výsluchy svedkov svedectvá kajúcnikov nepotvrdzujú. Práve naopak. A nasvedčujú tomu slová Pčolinského obhajcu Ondreja Urbana. V prvom obvinení boli totiž medzičasom vykonané dôkazy, ktoré sú v režime utajenia. "Je tam jedna správa - istej inštitúcie z mája toto roka, ktorá jednoznačne dokazuje, že skutok sa nestal. A bol už vypočutý prvý príslušník SIS v režíme utajenia, ktorý rovnako povedal, že ten skutok nespáchal môj klient ale úplne niekto iný - jeden z tých kajúcnikov," prekvapuje advokát Urban. Podľa neho je naplánovaný ešte výsluh jedného príslušníka na budúci týždeň. Lenže už vypovedal v inom prípade a vyjadroval sa aj k Pčolinskému. Čo povedal tento svedok o Beňovi? Čítajte v popise fotky v GALÉRII tu. 

K druhému skutku, podľa našich informácií, vypovedali traja príslušníci NAKA z operatívy, ďalší svedok a zamestnanec stavebnej spoločnosti. Aj toto potvrdil advokát Urban: "Všetci úplne vyvrátili verziu pána Kučerku. Teda je už dnes preukázané, že tento skutok je postavený len na pánovi Kučerkovi, ktorého verzia je nedôveryhodná, lebo sám ju mení. A ani jeden z piatich svedkov ju nepotvrdil." 

Urban vraví, že sa dôkazy v obvineniach v oboch skutkoch úplne rozplynuli. "Prvý potvrdzuje len Beňa a čiastočne Makó, ten však pri odovzdávaní peňazí nikdy nebol a videl len zalepenú obálku a druhé obvinenie roztýlili piati svedkovia." A pridáva ďalšie šokujúce informácie o existencii znaleckého posudku. Viac sa dozviete v popise fotky v GALÉRII tu. 

Urban zdôrazňuje, že jeho klient mal byť už dnes prepustený: "A Generálna prokuratúra SR, ktorá už tri mesiace rozhoduje o našom podnete, by mala okamžite konať. Uznesenia o vznesení obvinenia by mali byť zrušené. Jasne sa preukázalo, že niečo si vymysleli svedkovia kajúcnici a všetci ostatní svedkovia ich slová rozporujú a nič nepotvrdzujú."

Anketa
Myslíte si, že ide o vykonštruované obvinenia na exšéfa SIS Vladimíra Pčolinského?

Mohlo by vás zaujímať: