Desiatky policajtov NAKA a študentov strednej policajnej školy práve zasahuje v Banskej Bystrici. V tejto chvíli je zadržaných toľko osôb, že na ich prepravu na výsluch je potrebný autobus. Informácie priniesla Polícia SR prostredníctvom sociálnej siete.

Počas akcie, v ktorej bola poskytnutá aj súčinnosť Slovenského futbalového zväzu (SFZ), zadržali podľa informácií spravodajského portálu Televízie Markíza tvnoviny.sk až 22 osôb. Ide o podozrenia z brania úplatkov v súťažiach riadených Stredoslovenským futbalovým zväzom (SsFZ). Celkovo je 21 obvinených a jeden podozrivý.

Medzi zadržanými figurujú hlavní rozhodcovia, asistenti rozhodcov a delegáti zápasov, ako aj funkcionári klubov. Manipulácie mali nastať v stretnutiach od tretej až po piatu najvyššiu ligu, na ktorých si dávali sľúbiť a následne prijímali finančné hotovosti spomenutí aktéri zápasov vo výške od 200 až po 1 000 eur.

Rozhodcovia a delegáti údajne brali úplatky od predstaviteľov klubov v rozpätí apríla a júna tohto roka za to, aby svojím konaním ovplyvnili výsledok futbalových zápasov a aby bola zabezpečená výhra vybranému futbalovému klubu.

Mohlo by vás zaujímať: