Šofér nákladiaku vchádzal do dvora, tínedžer na bicykli mu vbehol medzi nápravy. Zraneniam na mieste podľahol.

Pomáhali mu policajti

Tragická nehoda sa stala dnes v Bytči. Šofér nákladiaku vchádzal do dvora, tínedžer na bicykli si situáciu všimol neskoro a vbehol rovno medzi nápravy vozidla. Prvú pomoc mu ako prví poskytli policajti z Bytče, ktorí boli na mieste za pár minút, informovala televízia JOJ.

>>Šokujúci prípad z Myjavy: Patrik (27) urobil staršiemu mužovi ORÁL, potom ho začal vydierať!<<

V ruke držal krabicu

Na miesto priletel aj záchranársky vrtuľník. No ten nakoniec odišiel na základňu bez chlapca. Podľa svedkov držal chlapec v ruke krabicu, dodáva televízia. Nehodu mladý cyklista žiaľ neprežil. U 43-ročného vodiča alkohol vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. U cyklistu bude vykonaná pitva. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 200 eur.

Nehodu vyšetruje polícia

Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Polícia zároveň žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne a plne sa venovali vedeniu vozidla. "Tiež je veľmi dôležité, aby sledovali situáciu v cestnej premávke, dodržiavali dopravné predpisy a rýchlosť jazdy prispôsobili svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách," informoval nás žilinský policajný hovorca Radko Moravčík.