Marek bol policajtom v Dolnej Strehovej, no ľudia si ho najviac pamätajú z futbalu. Správa o jeho nečakanej a tragickej smrti zasiahla aj Jána Hriňa, funkcionára klubu. „Ešte včera sme sa tešili po zápase, lebo sme po troch prehrách vyhrali. Marek hrával za nás od 15 rokov až doteraz a celý život ostal verný farbám Dolnej Strehovej,“ povedal Ján Hriň.

„Smutná správa ma zastihla v pondelok ráno doma, keď som sa zobudil a išiel na internet, kde som si našiel informáciu od kamarátov, že je Marek mŕtvy. Nechápal som, čo sa mohlo stať, a preto som zavolal kolegovi z klubu. Ten mi povedal, že havaroval necelé tri kilometre od domu okolo deviatej večer. Nechcel som tomu veriť a celý deň som v šoku,“ hovorí funkcionár.

Po vyhratom zápase vraj bolo vo futbalovej šatni živo. „Viem, že po zápase ostali chalani sedieť v šatni a oslavovali víťazstvo aj popíjali. Ale či pil aj Marek, to neviem povedať. On bol však taký, že ak si náhodou niekedy po zápase aj vypil, vždy si zavolal šoféra, aby ho odviezol domov. Keď nemohol piť, lebo mal na druhý deň službu na polícii, odišiel vždy domov,“ zdôrazňuje Hriň.

Marek bol kapitánom Dolnej Strehovej.
Marek bol kapitánom Dolnej Strehovej.
Zdroj: FB

Podľa našich informácií futbalisti po zápase popíjali v šatni a neskôr aj v pizzérii. Či pil aj Marek, ukážu až výsledky súdnej pitvy. Manželka, s k torou majú dve deti sa psychicky zrútila a v dome v časti Mule ju strážili Marekovi kolegovia policajti.

„Je to už druhá obrovská tragédia v našom futbalovom klube, pretože v roku 2013 zahynul tragicky aj môj syn, 21-ročný Martin, ktorý tiež hrával pravidelne futbal,“ dodáva.

V nedeľu nebudú Dolnostrehovčania hrať ani futbal. „Už sme volali na futbalový zväz a požiadali pre smrť Marka o preloženie na iný termín.“

Markova manželka sa psychicky zrútila. Jej dom aj ju strážia policajti. „V nedeľu bola na futbale na bicykli aj s dcérou a potom odišli domov. Marek ostal so spoluhráčmi na oslave,“ dodal futbalový funkcionár.