Violino telo našli robotníci pri jednom zo žeriavov na Prístavnej ulici v pondelok skoro ráno. Zúbožená žena bola síce stále nažive, no nedokázala komunikovať inak než chrčaním. Aj keď jej okamžite privolali pomoc, žena už dlhšie bojovať nedokázala. ,,O 9:05 sme prijali tiesňové volanie na linku 155 s tým, že v prístave je žena s poruchou vedomia. Záchranárom sa ju podarilo oživiť a uviedli ju do umelého spánku. Žiaľ, počas transportu do nemocnice zomrela,'' vyjadrila sa hovorkyňa záchranárov Alena Krčová. Výsledky z pitvy ukázali, že Viola bola ubitá na smrť. Okrem toho mala devastačné poranenia análneho otvoru, zlomený stavec, výrazné poranenia na členkoch a bolestivé modriny po celom tele. 

Na celom prípade však najviac vyráža dych to, že páchateľ nechal Violu umrieť pomaly v obrovských mukách. Podľa medializovaných informácií ju mal totiž do bratislavského prístavu priviesť. Aby sa však na miesto, kde Violu našli, vôbec dostal, musel prejsť cez rampu pri vrátnici. Tú zakaždým otvára vrátnik, ktorý má práve konajúcu službu. Zamestnanec, ktorý v tom čase pracoval, tak zrejme netušil, že sa vo vozidle nachádza aj zúbožená Viola. Je očividné, že páchateľ využil práve tento vchod. Iná cesta totiž vstup dopravných prostriedkov nepovoľuje, a tak by na miesto, kde bezvládnu modelku našli, musel kráčať približne jeden kilometer. Sťažoval by mu to nepochybne nepriaznivý terén a Viola, ktorej dokaličené telo niesol.

Cesta páchateľovi trvala približne 5 minút autom.
Cesta páchateľovi trvala približne 5 minút autom.
Zdroj: Google maps

 Dostať sa na miesto činu bez toho, aby sme boli zamestnancami areálu, sme si skúsili aj my. Vrátnik nás vpustil do prístavu bez kontroly. Kým sme prešli trasu z vrátnice na miesto, kde našli umierajúcu Violu, trvalo to autom asi päť minút. Páchateľ tak určite niekoľko minút hľadal vhodné miesto, kde by si pomaly umierajúcu Violu nikto nevšimol a hlavne nepočul. Práve preto si zrejme páchateľ zaparkoval svoje vozidlo pri jednom zo skladov a pešo, spolu s telom mladej ženy, vyšiel na mierne vyvýšený terén dlhý približne 30 metrov. Na jeho konci podľa všetkého zhodil telo na kopu rudy. S najväčšou pravdepodobnosťou veril, že Violu tak skoro nenájdu.