RTVS dnes prišla s informáciou, že vyšetrovateľ vzniesol voči Alene Zsuzsovej obvinenie z nedovoleného ozbrojovania, ktoré sa má týkať plánovaných príprav vrážd advokáta Daniela Lipšica a prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho.

Podľa informácií portálu Noviny.sk polícia obvinenie zakladá pre zaistené dva samopaly, ktoré mali byť použité na vraždu prokurátora Maroša Žilinku. K samopalom sa mal údajne priznať Miroslav Marček, ktorý tvrdí aj to, že zavraždil Kuciaka s jeho snúbenicou.

„Tieto dva samopaly som mal u seba doma asi od augusta 2018. Dal mi ich Zoltán Andruskó. Pôvodne mali byť použité na prácu na pána Žilinku, ale nefungovali," tvrdil Marček o samopaloch.

Podľa zistení TV JOJ dve hromadne účinné zbrane mal mať u seba Andruskó, ale muži ktorí mali podľa polície vykonať vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej ich nikdy nepoužili.

Samopaly mala polícia zaistiť u Marčeka pri domovej prehliadke. Po tom ako ich zobral od Andruskóa, keď mali v pláne samopalmi popraviť na objednávku prokurátora Maroša Žilinku. Polícii počas aprílového výsluchu povedal ako skúšal, či sú použiteľné. Skúsil ich takto: "Jeden aj druhý sa zasekávali. Jeden som skúšal pri tom mieste, ktoré ukázal pán Andruskó, pri tom strome. Viac sa zasekával. Ten druhý sme vyskúšali v garáži, od Andruskóa sme ho zobrali neskôr. Asi v polovici augusta."

Marček tvrdí, že ani jeden samopal nebol použitý na žiadnu trestnú činnosť.