Pitva zavraždeného Tomáša zo Žiliny ukázala, že mal na tele 47 bodných rán. Informoval o tom portál nastope.sk. Smrť mala nastať z dôvodu vykrvácania aj napriek tomu, že životne dôležité orgány zasihanuté neboli.

Tomáš bol zabitý kuchynským nožom s dĺžkou čepele 18,5 centimetra, pričom z pitevnej správy vyplýva, že bol dobodaný “veľkou intenzitou a prudkosťou do prednej aj zadnej časti tela. Mal reznú ranu na ľavej strane krku, mnohopočetné bodné rany na prednej ploche trupu, niektoré až s prienikom do dutiny hrudnej a dutiny brušnej, mnohopočetné plytké rany neprenikajúce do telesných dutín, viacpočetné bodné rany na zadnej ploche trupu niektoré s prienikom až to dutiny brušnej."

Brutálnou smrťou Tomáš zomrel 16. 5. 2019, kedy ho mala dobodať v byte na žilinskom sídlisku Vlčince jeho spolužiačka a kamarátka Judita (16). Tá je momentálne vo väzobnom stíhaní.

Prvá verzia tragédie hovorí o tom, že Juditu mal domov sledovať neznámy muž v monterkách, ktorý sa pod identitou falošného odpočtára dostal do bytového domu. Po tom, čo mu Judita mala otvoriť, ju on údajne napadol, na čo pribehol jej kamarát Tomáš a, v snahe ochrániť ju, prišiel o život. Neskôr sa ale ukázalo, že táto verzia, ktorú si polícia vypočula práve od Judity, bola nepravdivá a všetko bolo úplne inak.

Tomáš bol medzi spolužiakmi obľúbený.
Tomáš bol medzi spolužiakmi obľúbený.
Zdroj: fb

V Juditinej izbe bola nájdená vraždená zbraň, na ktorej našla polícia krv Tomáša a Judity. Bola skrytá v zásuvke komody. Na základe znaleckých skúmaní polícia vylúčila v prípade prítomnosť tretej osoby. Štyri dni po incidente bola Judita obvinená z vraždy Tomáša. Napriek tomu je stále záhadou, ako k tragickej udalosti došlo.  „To, čo sa stalo, je jedno veľké nedorozumenie, neviem ako k tomu došlo. Tomáš bol môj najlepší kamarát. Je mi to všetko neskutočne ľúto,“  povedala polícii Judita. Tej teraz hrozí trest až 15 rokov väzenia.

Mohlo by vás zaujímať: